spravy.sk spravy.sk

Kapitán Slovana Sekulič mieri za El Maestrom

Len päť dní po tom ako viceprezident ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. oznámil, že kapitán Boris Sekulič v klube nepokračuje, si skúsený defenzívny univerzál našiel nového zamestnávateľa. Dvojnásobný slovenský reprezentant bude v kariére pokračovať pod vedením bývalého trénera Trnavy Nestora El Maestra v CSKA Sofia.

Sekulič pôsobil v Slovane Bratislava od leta 2015. Za "belasých" odohral 82 ligových zápasov a podieľal sa na dvoch víťazstvách v Slovenskom pohári (2017, 2018). Od začiatku sezóny 2016/17 nosil na rukáve kapitánsku pásku. Dvadsaťšesťročný rodák z Belehradu hrával na všetkých obranných postoch – začal ako pravý krajný obranca, alternoval ako defenzívny štít, potom hral na poste stopéra a neskôr na ľavom kraji obrany. Počas pôsobenia v belasom sa prebojoval do slovenskej reprezentácie a v sezóne 2017/18 sa dostal do najlepšej jedenástky Fortuna ligy. Do Slovana prišiel z Košíc, kde pred tým strávil štyri roky.

Tréner Nestor El Maestro po svojom nástupe do funkcie v CSKA Sofia vyhlásil, že v slovenskej lige nie je veľa futbalistov, ktorí by mohli hrať v bulharskom klube. Paradoxne siahol po exkapitánovi úhlavného rivala Spartaka Trnava, s ktorým v minulej sezóne získal titul.

zdroj: Facebook/CSKA Sofia

Sekulič bude s CSKA okrem ligového titulu bojovať i o účasť v skupinovej fáze Európskej ligy. S novým mužstvom ho už 12. a 19. júla čaká 1. kolo kvalifikácie EL proti Riga FC.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia