spravy.sk spravy.sk

Potvrdené: Hancko do Fiorentiny, podpísal päťročný kontrakt!

Žilina vysiela ďalšieho obrancu priamo do Serie A. Po Milanovi Škriniarovi smeruje do Talianska i talentovaný Dávid Hancko. Dvadsaťročný stopér či ľavý obranca sa dohodol na spolupráci s klubom ACF Fiorentina. Prestupová čiastka údajne činí až 3 milióny eur.

Hancko podpísal s "fialkami" dlhodobý päťročný kontrakt. Záujem o jeho služby prejavilo podľa klubového webu "šošonov" viacero mužstiev z popredných európskych líg. Rodák z Kamenca pod Vtáčnikom odohral za „A"-tím žltozelených tri sezóny, v ktorých nastúpil dokopy na 40 duelov. V nich strelil štyri góly a na rovnaký počet prihral. Napriek mladému veku sa stal oporou zadných radov "šošonov" a podľa zahraničných odborníkov patrí medzi najväčšie talenty v Európe. Na konte má i sedem štartov v národnom tíme Slovenska do 21 rokov.

zdroj: Twitter/ACF Fiorentina

Prestup oficiálne potvrdili aj predstavitelia Fiorentiny na svojom webe a na Twitteri, s odkazom: "Benvenuto David! Vitajte David!"

„Vážim si to, že si ma všimol taký veľký a slávny klub, akým Fiorentina jednoznačne je. Chcem sa poďakovať Žiline, že ma vyformovala a dala mi príležitosť ukázať, čo vo mne je. Ďakujem aj reprezentačným trénerom, ktorí mi verili a pozývali ma na zrazy dvadsaťjednotky. Aj to mi istotne pomohlo k tomuto veľkému kroku. Ďakujem aj rodine, že ma podporovala, keď som začínal s futbalom. Cítim to aj teraz, že pri mne moji najbližší stoja a podporujú ma. Aj oni mi pomoholi k tomu, kde dnes som,“ nechal sa počuť Hancko pre futbalsfz.sk.

Mladý obranca ešte vo štvrtok odlieta do Florencie, kde sa v piatok podrobí lekárskym testom. „Chcem hrať čo najviac. Je to pre mňa nová výzva, chcem ukázať, že na to mám. Na to celé sa teším, no na druhej strane si uvedomujem, že ma čaká ďalšia tvrdá práca,“ dodal odhodlane.

zdroj: youtube.com/MŠK Žilina

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia