spravy.sk spravy.sk

Sereď pripravená na ligu. Našla svoj prechodný domov, Trnava to nebude

Víťaz druhej ligy z uplynulého súťažného ročníka vyvinul v posledných týždňoch maximálne úsilie, aby mohol hrať v nasledujúcej sezóne Fortuna ligu. Definitívu určí štvrtkové zasadnutie Prezídia Únie ligových klubov (ÚLK), na ktorom sa prejednajú výsledky skráteného licenčného konania. Sereď všetky potrebné podklady doručila.

Štadión ŠKF Sereď nevyhovuje parametrom pre najvyššiu súťaž, nájdenie prechodného domova bolo pre klub témou číslo jeden. Dlho sa bralo za hotovú vec, že bude hrávať v Trnave, napokon sa však situácia podľa periodika MY Nitra zmenila. „Máme podpísanú nájomnú zmluvu s Myjavou,“ prezradil nový generálny manažér klubu Dušan Heriban. „Nedohodli sme sa s Trnavou ani Nitrou, ktorá momentálne nemá štatút. Senec nespĺňa kritériá. V ústrety nám vyšla Myjava.“ 

Na kopaniciach sa okrem Myjavy budú striedať ešte fortunaligové klub z Trenčína a Serede. Nováčik však bude v priebehu ročníka riešiť aj presun na nový štadión v Nitre, ktorý prechádza finálnymi fázami rekonštrukcie a tak ešte nemá potrebný pasport. „Museli sme doručiť na zväz zmluvu, ktorá môže byť uzatvorená iba s niekým, kto má pasport. Nevylučujeme, ak sa dohodnú akcionári klubu, že v priebehu sezóny zmeníme dejisko našich domácich zápasov,“ vysvetľuje generálny manažér ŠKF.

Klub musel po postupe popasovať s viacerými náležitosťami potrebnými pre štart medzi elitou. „Museli sme sa pretransformovať z občianskeho združenia na akciovú spoločnosť. Tiež vydokladovať, že nemáme záväzky voči štátnym inštitúciám (sociálnej poisťovni, daňovému úradu, zdravotným poisťovniam), ani voči hráčom a zamestnancom klubu a doložiť, aké máme mládežnícke družstvá,“ vymenúva pre MY Nitra Heriban. Obsadiť a zriadiť museli aj niektoré nové funkcie, ktoré doteraz v klube neboli, napríklad manažéra mládeže či práve generálneho manažéra.

Káder by mala podľa informácií portálu naďalej viesť dvojica Gašparík - Šarmír, na skúšku príde osem až desať futbalistov. Jediná známa zmena bude na brankárskom poste, líder tímu Matúš Ružinský prestúpil do Slovana Bratislava. „U nás mal iba amatérsku zmluvu. Odvádzal pre náš klub výborné služby. Keď upútal silnejší klub, nebránili sme mu, samozrejme, v odchode a prajeme mu, nech sa chytí,“ dodal Heriban. V príprave pripravia Sereď aj české kluby Jihlava či Slovácko alebo nováčik najvyššej rakúskej súťaže Hartberg.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia