spravy.sk spravy.sk

Trenčín sa rozlúčil s dvojicou hráčov

Len dva dni po tom, ako si futbalisti AS Trenčín vybojovali účasť v Európskej lige, udiali sa v kádri trénera Vladimíra Cifraniča prvé zmeny. Pod Čákovým hradom viac nepokračuje dvojica Peter Čögley a Giorgi Beridze.

„Obom ďakujeme za prácu, ktorú pre tento klub odviedli. Škoda, že Beridze vynechal veľkú časť zimnej prípravy a časť jari, keďže na sústredení v Turecku sa zranil. Vedeli sme, že jeho herný potenciál je väčší. Napokon sa začal prejavovať až v posledných dvoch kolách, čo sa napokon ukázalo ako kľúčové. Preto môžem povedať, že svoju misiu splnil k spokojnosti oboch strán. Peter Čögley prišiel v rozbehnutej sezóne a priniesol to, čo sme predpokladali. Čo bolo možné z hľadiska jeho hernej kvality. Obe strany však vnímame využitie jeho potenciálu trochu inak. Preto sa dnes rozchádzame. Do budúcna však nie je vylúčené, že sa naše cesty na profesionálnej úrovni možno opäť stretnú,“ okomentoval generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Peter Čögley prezradil, že od vedenia klubu dostal ponuku pracovať v jeho štruktúrach. "Je to môj klub a vždy ním ostane, ale rád by som ešte hral futbal na ligovej úrovni," prezradil 29-ročný odchovanec AS, ktorý v klube strávil takmer celú doterajšiu kariéru. V minulosti krátko pôsobil v Bohemianse Praha a v Spartaku Trnava. 

„V drese AS Trenčín som odohral zápasy v európskom pohári. Naskočil som do mužského futbalu a posunul som sa o ďalší krok v mojej kariére. Ďakujem klubu a fanúšikom za všetko,“ dodal pre klubový web AS  21-ročný Gruzínec Beridze, ktorý sa po rok a pol trvajúcom hosťovaní vracia do belgického klubu KAA Gent.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia