spravy.sk spravy.sk

Škrtelov agent vyvrátil správy o prestupe do Rangers, reálnejšie vidí Čínu či MLS

Denník The Scottish Sun v utorok informoval o tom, že dvojica Martin Škrtel a Harry Wilson je blízko k prestupu do Glasgowu Rangers, v ktorom sa trénerského žezla chopil Steven Gerrard. Kapitán slovenskej reprezentácie mal v slávnom ostrovnom klube podpísať trojročný kontrakt. Zdá sa však, že z transferu napokon nič nebude.

Rangers mali za služby rodáka z Handlovej zaplatiť 2,7 milióna libier. Škrtelov agent Karol Csontó pre televíziu Markíza potvrdil, že jeho klient sa rozprával so Stevenom Gerrardom, no prestup z Turecka do Škótska sa nateraz nekoná.

"Rangers má o Maťa záujem, osobne som so Stevenom Gerrardom hovoril o tejto možnosti. Pri každom transfere je ale prvoradé, či hráča pustia, následne sa riešia finančné záležitosti. V tomto prípade to neprichádza do úvahy. Martin Gerrardovi úprimne povedal, že by bolo pre neho cťou hrať pod jeho vedením nejaké tri roky. Momentálne sú ale komplexné finančné záležitosti od seba strašne ďaleko, aby sme mohli nájsť nejaký kompromis,"
priblížil situáciu Karol Csontó.

Škrtel sa stal hráčom Fenerbahce v lete 2016 po deväťročnom pôsobení v Liverpoole, kde sa stretol i s Gerrardom. Za "The Reds" odohral celkovo 319 zápasov. Na konte má i 97 reprezentačných štartov. Jeho budúcnosť sa bude riešiť v najbližších týždňoch. "Jedinou možnosťou v letnom prestupovom období je, aby Martin odišiel na taký trh, ako je Čína alebo americká MLS. Ak to bude pre neho zaujímavé. Ak nie, tak zostane vo Fenerbahce," uzavrel pre televíziu Markíza Karol Csontó.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia