spravy.sk spravy.sk

Kým sa Ružomberok strelecky trápi, jeho béčko prekonalo hranicu sto gólov

Účastník najvyššej slovenskej súťaže MFK Ružomberok sa v poslednom období trápi v koncovke. Tak ako ukončili jesennú časť domácou prehrou so Slovanom (0:1), nevsietili gól ani v ôsmich dueloch počas jari. Týmto problémom však vôbec netrpí B-tím, nazývaný tiež juniorka, hrajúci IV. ligu stred.

Ružomberčania po víkendovej výhre na domácom ihrisku proti ŠK Závažná Poruba (13:0) definitívne prekročili magickú hranicu sto gólov. Béčko Ruže vedie súťaž po 20. kole s jedenásťbodovým náskokom pred Bánovou, dovedna prehral len raz a dvakrát remizoval. Tím trénera Štefana Mojského má jednoznačne najproduktívnejších zverencov so 107 zásahmi, na druhom mieste je Terchová a Makov so 46 gólmi. V zostave figurujú aj známe mená ako Marek Sapara, Dominik Kunca, Štefan Kupec či Mário a Miroslav Almaský. Najlepším strelcom súťaže je Mário Almaský s 27 gólmi, na druhom mieste je Milan Ferenčík s 21 zásahmi. Na 7. mieste figuruje jedenásťgólový Dominik Kunca.

Kým juniorka sa strelecky baví, efektivita A-tímu je na žalostná. Z deviatich zápasoch Fortuna ligy počas jarnej časti Ružomberok až v siedmich neskóroval, ďalšiu nulu na konte pridal v odvetnom semifinálovom stretnutí Slovnaft Cupu na ihrisku Žiliny. Ruža dala dosiaľ na jar tri ligové góly, v druhom kole nadstavby pri víťazstve nad Trenčínom (2:1) Jonec a Gal Andrezly, vo štvrtok pri domácej prehre so Žilinou (1:2) Gešnábel. Najlepším strelcom tímu je Bosniak Nermin Haskič, ktorý vsietil šesť gólov v 23 zápasoch, o jeden menej zaznamenal stopér Dominik Kružliak a štyri zásahy majú na konte Peter Gal Andrezly a Erik Daniel. Svoju reputáciu môžu napraviť už v sobotu na pôde MŠK Žilina, následne vo finále Slovenského pohára proti Slovanu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: 4. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia