spravy.sk spravy.sk

Van Kessel sa na záver hosťovania v Oxforde zranil. Pošlite ho späť, píšu fanúšikovia

Ak by ste hľadali kedysi jedného z najlepších strelcov Fortuna ligy a svojho času najdrahšieho hráča českej najvyššej súťaže Gina van Kessela, našli by ste ho momentálne v kádri anglického treťoligistu. Sezóna už pre talentovaného futbalistu visela na vlásku, keďže si počas reprezentačnej prestávky privodil zranenie. Po jej skončení sa však z Oxfordu bude zrejme predsalen porúčať.

Dvadsaťpäťročný ofenzívny futbalista patril v sezóne 2015/16 medzi najväčších lídrov klubu AS Trenčín, so sedemnástimi gólmi sa stal najlepším kanonierom súťaže a klubu dopomohol k jednoznačnému majstrovskému titulu. Následne po ňom siahla Slavia Praha s vidinou dobrého nákupu, avšak futbalista sa stále iba hľadá. V Slavii skóroval dvakrát v siedmich zápasoch, klub ho poslal do poľskej Lechie Gdaňsk, kde dostal iba tri príležitosti. V aktuálnej sezóne hosťuje v anglickom klube Oxford United, kde síce nazbieral už 23 štartov, skóroval hneď pri premiére a gól do siete Portsmouthu bol vyhlásený za najkrajší v kalendárnom mesiaci, no dokopy sa z presného zásahu radoval len päťkrát.

Zdalo sa, že rýchlonohého futbalistu definitívne vyradil z hry jarný asociačný termín. Reprezentant Curacaa sa v úvodnom zápase proti Bolívii dostal do hry po polhodine namiesto zraneného Antonia, po ďalšej polhodine musel predčasne opustiť ihrisko aj on. Za ten čas skóroval a pomohol k remíze 1:1. Keď sa však vrátil do klubu, lekári neboli z jeho diagnózy nadšení. „Nie som si istý či v tejto sezóne ešte bude hrať. Musíme len čakať a uvidíme,“ reagoval hlavný tréner Karl Robinson pre denník Oxford Mail s tým, že by malo ísť o zranenie na štyri či päť týždňov. Rodák z holandského Alkmaaru sa však zaprel a už vo včerajšom domácom ligovom zápase sa dostal do hry na tri minúty. Bol to jeho prvý štart v klubovom drese po mesiaci.

Ako však pripomína Oxford Mail, hráčovi plynie záver hosťovania z pražského klubu. Ak by v vedenie anglického klubu prejavilo záujem o pokračovanie van Kessela vo svojich farbách, museli by vynaložiť pomerne vysoké náklady, konkrétne až 900-tisíc eur. V prípade United by sa jednalo o klubový rekord, v minulosti totiž toľko prostriedkov na nákup jedného futbalistu nikdy nevynaložili. „Vzhľadom na prínos bývalého mládežníckeho hráča Ajaxu Amsterdam pre mužstvo by to však bolo veľkým prekvapením,“ polemizuje nad jeho oxfordskou budúcnosťou britský plátok, k čomu sa pripája aj niekoľko ďalších ľudí v diskusii. Podľa komentárov mu fanúšikovia vyčítajú lenivosť; zdá sa im, akoby sa prechádzal po pláži a nie hral futbal na trávniku. „Aby som bol úprimný, nedal by som zaňho ani libru. Pošlite ho späť čo najskôr,“ znie jedna z viacerých negatívnych reakcií.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia