spravy.sk spravy.sk

Bojovali o postup do druhej ligy, Borčice opäť nedohrajú súťaž!

Scenár sa opakuje. V sezóne 2015/2016 patrili Borčice medzi najpríjemnejšie prekvapenia na slovenskej futbalovej mape. Hrali v druhej lige a v zákulisí sa šepkalo o ich ambícií postúpiť medzi elitu. Zo smelých plánov zišlo, majiteľ klubu Anton Fabuš mužstvo odhlásil z druhej ligy, zaplatil štvortisícovú pokutu a začal opäť od podlahy. Dnes zažívame déjà vu.

"Mäsiarom" aktuálne patrí v III. lige Západ druhá priečka. Na konte majú 47 bodov a len dva body strácajú na prvú Dubnicu. Ešte donedávna sa hovorilo o ich túžbe zahrať si znovu druhú ligu. V tíme bolo viacero známych mien ako Ján Novák, Miroslav Barčík, Matej Siva, Ľuboš Hanzel či Emil Le Giang. Dnes je všetkému koniec. Opäť.

Podľa informácií denníka Šport sa Borčice dohodli s piatoligovou Považskou Bystricou, že tretia liga sa od budúcej sezóny bude hrať na Považí a piata v dedine, ktorú dnes už vďaka futbalu pozná celé Slovensko. Situácia sa ale zmenila. Borčice oznámili, že súťaž nedohrajú. Považská Bystrica sa tak odhlásila z piatej ligy a túto sezónu dohrá v tretej lige Západ pod hlavičkou TJ Iskra Borčice, no na svojom domácom štadióne.

"Mäsiari" z Borčíc sú definitívne minulosťou. Klub sa odhlásil zo súťaže, v tretej lige ho nahradí Považská Bystrica (Iskra Borčice/Radovan Stoklasa)

"Postavili nás pred hotovú vec. Z pôvodného kolektívu zostalo asi šesť hráčov, zväčša z defenzívy, všetci ostatní odišli," povedal pre denník Šport Ľuboš Hanzel, bývalý hráč Schalke 04. Za zánikom klubu údajne stoja finančné ťažkosti jeho majiteľa Antona Fabuša, ktorý vlastní známy mäsokombinát. "Nemôžem sa na majiteľa sťažovať. Anton Fabuš nám vytváral adekvátne podmienky, futbalom doslova žil, staral sa o nás. Ešte v marci sme v Slovnaft Cup-e vypadli so vztýčenou hlavou so Žilinou, za výkon nám poďakoval. Doba je náročná, každý podnikateľ sa môže ocitnúť v ťažkostiach," dodal na záver Hanzel, ktorý po roku a pol v Borčiciach odišiel do Nových Zámkov.

Rozprávka sa skončila. Borčice sa druhýkrát šokujúco odhlasujú zo súťaže. Tentoraz sa už ale zdá, že definitívne...

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia