spravy.sk spravy.sk

O semifinále Slovnaft Cupu i dvaja druholigisti a treťoligové Borčice

V utorok a v stredu sa 49. ročník Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2017/2018 dočká štyroch konfrontácií štvrťfinálovej fázy. O semifinále zvedú v utorok boj druholigový Poprad, ktorý v domácom NTC privíta MFK Ružomberok, líder Fortuna ligy Spartak Trnava hostí Dunajskú Stredu. V stredu potom treťoligové Borčice doma privítajú MŠK Žilina a obhajca pohárovej trofeje Slovan Bratislava na Pasienkoch nastúpi proti druholigovému Liptovskému Mikulášu.

Druhá liga má za sebou na jar jediný zápas, všetky ďalšie duely odložili pre zlé klimatické podmienky. Popradu patrí v druholigovej tabuľke 5. miesto. Ružomberok v sobotu prehral v Dunajskej Strede v 1. kole nadstavbovej časti FL 0:3. "Nevyužili sme viacero ponúknutých šancí a neboli sme efektívni. Prioritou pre nás však je utorňajšie štvrťfinále proti Popradu," povedal tréner "Ruže" Norbert Hrnčár. Trnavský líder FL by proti DAC, ktorý na neho v lige z druhej pozície stráca už 11 bodov, rád uspel, keďže finále SP sa bude hrať 1. mája práve v Trnave.   

Norbert Hrnčár (foto: TASR/AP)

Majstrovská Žilina sa na stredajší duel v Borčiciach naladila prestížnou domácou ligovou výhrou nad Slovanom Bratislava 2:0. V ďalšom kole FL nastúpi v Trnave. "Teraz sa však sústredíme na Borčice, kde máme takisto veľkú túžbu ísť ďalej. Až potom prepneme na duel v Trnave, kde pôjdeme s pokorou," povedal pre klubový web tréner "šošonov" Adrián Guľa. Borčice, ktoré sú lídrom 3. ligy Západ zdolali "béčko" trnavského Spartaka tiež 2:0 na "vypožičanej" umelej tráve v Považskej Bystrici. "Belasí" budú proti Liptákom jasným favoritom, a keďže vo FL sa im titul vzdialil, v SP potrebujú uspieť a obhájiť trofej.

Adrián Guľa (foto: TASR/AP)

Štvrťfinále SC sa hrá na jeden zápas. V prípade nerozhodného výsledku po riadnej hracej dobe sa nepredlžuje, ale hneď nasledujú strely zo značky pokutového kopu.   

Žreb semifinále Slovenského pohára bude 15. marca v priestoroch Siene slávy slovenského futbalu v Bratislave. Semifinále sa už hrá dvojkolovo (na dva zápasy). Prvé semifinále by sa mali hrať v 3. apríla, odvety potom 17. apríla. Víťaz Slovnaft Cupu si zabezpečí postup do Európskej ligy UEFA 2018/2019 a tiež bude hrať o československý Superpohár, ktorého dejisko bude tento rok na Slovensku.   

štvrťfinále SP - Slovnaft Cupu 2017/2018:      

utorok 13. marca:      

16.00 hod. FK Poprad - MFK Ružomberok (Glova, Ádám, Jánošík)      

17.00 Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda (Horváth, Benko, Bobko)      

streda 14. marca:      

14.30 FK Iskra Borčice - MŠK Žilina (Ochotnický, Poláček, Štrbo)      

18.00 Slovan Bratislava - MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Ziemba, E. Weiss, Špivák)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia