spravy.sk spravy.sk

Příbram zbrojí na boj o postup do prvej ligy, v tíme i zápasník z MMA

Ešte nedávno hral A-triedu a zápasil v zmiešaných bojových umeniach v klietke, takzvané MMA. Od začiatku zimnej pauzy zaberá v českom FK Příbram, kde si od neho sľubujú vystrieľanie postupu do najvyššej súťaže.

Do prvej ligy postúpia po sezóne dvaja účastníci, Příbram figuruje po jesennej časti na tretej priečke. Na druhý Třinec, a teda postupovú priečku, stráca jediný bod. Od čela tabuľky, ktorej kraľuje Opava, ju delia body dva. Vyrovnanosť tabuľky dokumentuje aj fakt, že štvrtý i piaty tím Fortuna národnej ligy má len, zhodne, o bod menej. Na náročnú jarnú časť sa pripravujú všetky tímy poctivo, zdá sa však, že najviac sa pobiť o postup mieni práve Příbram. Prizvala si totiž na to posilu priamo z ringu.

zdroj: O2 TV Sport

Miroslav Slepička však nie je žiadny futbalový amatér, v Příbrame vyrastal, cez Liberec a predovšetkým Spartu Praha sa dostal do chorvátskeho Dinama Záhreb či nemeckého Greuther Fürth. Dva štarty si pripísal aj za reprezentáciu v kvalifikácii o postup na MS 2010. Po návrate do Sparty, krátko pred svojimi tridsiatimi narodeninami, sa ozvali problémy s kolenom, putoval do B-tímu, vrátil sa domov a vyskúšal ešte šťastie v indickej súťaži. Chvíľu hral v Táborsku či dokonca A-triedu za Podlesí.

Popri tom sa vydal i cestou iného športového odvetia – MMA. Zažiariť sa mu podarilo na jeseň 2016 na galavečere GCF Fight Night v Dobříši, pred zrakmi mnohých priateľov vrátane legendárneho obrancu Sparty Tomáša Řepky, keď len za 84 sekúnd zvíťazil nad svojim protivníkom technickým K.O.

Od leta obliekal dres treťoligového Písku, no teraz sa vracia domov. Druholigový Příbram si aj od neho sľubuje návrat medzi elitu. Predsalen, skrýva sa v ňom množstvo skúseností i kvalita, v českej najvyššej súťaži odohral dokopy 104 zápasov a nastrieľal 27 gólov. Do prípravného zápasu ešte nenaskočil, mala by to však byť len otázka času. „Slepička je kvalitný hráč. Má na to, trénuje bez problémov. Jeho najväčší prínos by mal byť v schopnosti dať gól, pripraviť šance, podržať loptu, poradiť mladším. Pripravuje sa svedomito, môžem prezradiť, že od prvého dňa schudol už štyri kilogramy,“ chválil svojho zverenca pre Příbramský deník tréner Josef Csaplár.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia