spravy.sk spravy.sk

Ďalší exreprezentant v druhej lige, jeho úlohou zachrániť Trebišov

Ďalšia osobnosť v druhej lige. Hráčov s reprezentačnými skúsenosťami pribúda, čo môže druhej najvyššej súťaži len pomôcť. Po skúsených matadoroch ako Peter Petráš, Stanislav Šesták či Kamil Kopúnek sa počas zimy vrátili domov i ďalší dvaja exreprezentanti, ktorých úlohou bude pomôcť svojim tímom k záchrane. Lukáš Tesák sa dohodol na spolupráci s FK Pohronie, Slavoj Trebišov ulovil kanoniera Jána Nováka.

Klub z Dolného Zemplína zbrojí. V kádri dvanásteho tímu 2. ligy bude na jar hrávať ďalší futbalista s reprezentačnými skúsenosťami. Po Jaroslavovi Kolbasovi, ktorý nastúpil v národnom tíme dvakrát, sa do rodného mesta vrátil aj niekdajší štvornásobný reprezentant Ján Novák. "Zavolal mi prezident klubu pán Gazdag, dohodli sme sa, že sa vrátim domov a pomôžem Slavoju v boji o udržanie sa v druhej lige," rozhovoril sa pre ProFutbal.sk niekdajší obávaný prvoligový kanonier. Žlto-modrí sa aktuálne nachádzajú len jedno miesto nad zónou zostupu, od ktorej ich delí iba lepšie skóre v porovnaní s Novým Mestom.

Od leta 2015 hrával v Borčiciach. Teraz sa rozhodol pre návrat domov (foto: TASR)

Ján Novák si na seba počas kariéry obliekal dres MFK Košice, MŠK Žilina či 1. FC Tatran Prešov. V roku 2011 hosťoval vo francúzskom FC Tours. Od leta 2015 pôsobil v Iskre Borčice. "Mäsiarom" pomohol v tejto edícii Slovnaft Cup-u postúpiť už do štvrťfinále, kde si v marci zmerajú sily so Žilinou. Okrem neho ale Iskra prišla aj o ďalšieho kanoniera Róberta Demjana, ktorý odišiel do Poľska. "Neviem, prečo Robo odišiel, no nič za tým netreba hľadať. Mne sa jednoducho ozvali z Trebišova a rozhodol som sa vrátiť domov. Borčiciam želám všetko dobré, verím, že Žilinu potrápia," odkázal na západ republiky Novák.

Spolu s ním prišli v januári do Slavoja i Emil Lukáč, Lazarus Rota a Romario Cekaj. Klub má navyše stále dohodu o striedavom štarte s fortunaligovým MFK Zemplín Michalovce. "Niektorých chlapcov som už poznal, s niektorými som dokonca v minulosti aj hrával. V tíme je viacero mladých hráčov. Atmosféra v kabíne je dobrá, verím, že nám to bude fungovať. Urobíme všetko pre to, aby sme sa zachránili v druhej lige," sľúbil čoskoro 33-ročný zakončovateľ (nar. 6. marca 1985).

V časoch najväčšej slávy. Ján Novák prispel v auguste 2009 k remíze MFK Košice s AS Rím 3:3 dvoma gólmi. Jeden pridal Marko Milinković (foto: TASR)

Príchodom skúsených hráčov sa automaticky dvíha i úroveň druhej najvyššej slovenskej súťaže, ktorej vo veľkej miere pomohol fakt, že sa znovu spojila a hrá sa celoštátne. "Myslím si, že kvalita ligy postupne ide hore. Na jeseň som videl pár zápasov, výsledky som pozorne sledoval na internete. V súťaži je viacero osobností, do Pohronia sa vrátil Lukáš Tesák, Poprad posilnil Štefan Zošák. Keď budú prichádzať takéto mená, úroveň sa bude neustále dvíhať vyššie a vyššie," verí Novák, od ktorého sa v Trebišove čakajú predovšetkým góly. On sám ale žiadne strelecké méty nerieši: "Nedávam si žiadne konkrétne ciele, je predsa jedno, kto strelí gól. Dôležité sú víťazstvá. Uvidíme, ako to dopadne. Teraz sa potrebujem dať hlavne dokopy, keďže ma z hry vyradila rozbitá hlava. Dúfam, že to bude v pohode."

zdroj: Trebišov zatiaľ angažoval štyroch nových hráčov. Od príchodu Jána Nováka si fanúšikovia veľa sľubujú (Facebook Slavoj Trebišov)

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia