spravy.sk spravy.sk

Na jeseň nastúpil v skupine Európskej ligy, na jar bude bojovať o záchranu Fortuna ligy

Bol to práve jeho gól, ktorý znamenal pre český futbalový klub zo Zlína zisk národného pohára a účasť na turnajoch, o ktorých mužstvo spoza rieky Morava ani nesnívalo. V úvode sezóny zviedli súboj proti bratislavskému Slovanu v Česko-Slovenskom Superpohári, v priebehu jesene sa zase zúčastnili skupinovej fázy Európskej ligy. Ani na jednom fronte však už Robert Bartolomeu, nová posila Zlatých Moraviec, veľa priestoru nedostal.

Východomoravskému tímu vyšiel lepšie úvod aktuálneho ročníka, kde v súboji s belasými dokázali triumfovať na pokutové kopy. V skupinovej fáze druhej najväčšej európskej súťaže ťahali za kratší koniec a so ziskom dvoch bodov skončili v skupine F na poslednom mieste so skóre 1:10. Z postupu sa radovala ruská Lokomotíva Moskva a dánska Kodaň s našimi Gregušom a Vavrom, premožiteľ Žiliny v predkolách Ligy majstrov. Bartolomeu, hoci si môže pripisovať zásluhy, dostal na ihrisku len minimum priestoru.

Proti Slovanu odohral hodinu, na európskom fronte nazbieral len zopár minút v poslednom dueli. „Mohol som odísť. Ale stále som počítal, že by som mohol dostať nejakú šancu. Lenže neprišla,“ smutne skonštatoval v rozhovore pre idnes.cz k svojej jesennej bilancii v Zlíne Bartolomeu. Jeho trefou vo finále MOL Cupu si Zlín prilepšil 65 miliónmi, za ktoré prišli do tímu hráči, ktorí aj jeho posadili, prinajlepšom, na lavičku náhradníkov. „To už je minulosť. Mohlo sa to stať aj keby som ten gól nestrelil. Prišli by iní hráči,“ komentoval futbalista.

Nenechajte sa zmiasť exotickým výzorom a priezviskom, Bartolomeu je niekdajší mládežnícky reprezentant Českej republiky, hoci mu telom prúdi aj otcova angolská krv. Odchovanec Zlína doteraz pôsobil len polroka na hosťovaní v Znojme, teraz opúšťa materský klub opäť. Naháňať hernú prax prišiel na Slovensko. „Vyzeralo to, že by som zostal v Zlíne. Nakoniec sa ozvali Zlaté Moravce, vzal som to, je to dobrý klub,“ povedal pre idnes.cz. „Každý sa ma pýta či sa chcem ukázať, aby som dostal v Zlíne väčšiu šancu. Hlavne je to ale o tom, aby som hrával, strieľal góly a odovzdával dobré výkony. Potom to nemusí byť ani o návrate do Zlína, môžem zostať na Slovensku,“ povedal k svojej budúcnosti.

zdroj: Jozef Bedej

Na novej adrese sa zatiaľ ukazoval v dobrom svetle. Hýril pohybom, aktivitou, ale aj produktivitou, veď po dvoch dueloch proti Komárnu a Šali mal na konte už päť presných zásahov. Na hetrik mu stačilo len dvanásť minút. Týždeň po prestupe už nastúpil proti Zlínu, tentoraz v drese súpera vyšiel naprázdno. ViOn prehral 1:3. „Bol to zvláštny pocit. Vedel som, čo od toho mám čakať, ale myslel som si, že uhráme lepší výsledok. Ak by sme zvíťazili, tak by som chalanom priniesol do kabíny občerstvenie,“ vracia sa k duelu. „Začiatok mi vyšiel dobre, ale hrali sme so slabšími tímami. Proti Zlínu sa ukázalo, že to nie je tak jednoduché, ako keď hráme proti niekomu slabšiemu,“ triezvo vníma pripravenosť svojho nového tímu.

„Preto sme ho brali, aby strieľal góly. Keďže Urgela maróduje, bol na hrote. Vie zahrať aj na krídle alebo ako podhrotový hráč. Veríme, že mu to vydrží,“ konkretizoval pre MY Nitra tréner Zlatých Moraviec Juraj Jarábek, ktorému z kádra odišlo viacero hráčov, medzi nimi aj najlepší strelec Róbert Gešnábel. Novic Bartolomeu bol známy najmä svojou rýchlosťou, ktorú využíval v krídelných priestoroch. Presun, aj keď možno len dočasný, na hrot mu skôr vyhovoval. „Začínam vždy na hrote, až časom sa posúvam na kraj. Mne to nevadí, radšej hrám v útoku,“ priznáva pre idnes.cz český futbalista. ViOn už aj s ním odišiel na herné sústredenie do Chorvátska a bude sa snažiť, aby na jar aj s jeho pomocou zabojoval o majstrovskú šestku alebo sa aspoň so cťou zachránil medzi elitou.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia