spravy.sk spravy.sk

Žilina našla náhradu za Mazáňa, siahla po nechcenom mužovi zo Slovana

Už dlhšie viselo vo vzduchu, že čas služobne najstaršieho hráča bratislavského Slovana František Kubík sa chýli ku koncu. Hoci prípravu ešte začal s belasými, klub mu napokon umožnil hľadať si nový klub. V hre o skúseného ľaváka boli tímy z Poľska či Kazachstanu, avšak jeho cieľová destinácia všetkých mierne zaskočila. Skúsený futbalista sa stal posilou konkurenčnej Žiliny.

S výnimkou zopár mien z miestnej akadémie tak ide o prvú posilu v mužstve Adriána Guľu, ktorý ešte začiatkom zimnej prípravy na margo zmien v kádri povedal: „Ak má prísť do Žiliny hráč, musí byť lepší od domácich, minimálne potenciálom. Ak vekovo starší, tak hráč do základnej zostavy.“ Šošoni aktuálne v kádri disponujú na ľavej strane obrany Jakubom Holúbkom, krídelné priestory v ofenzíve zaobstarávali Nikolas Špalek, Lukáš Jánošík, Róbert Polievka či Litovčan Eligijus Jankauskas. Výhodou Františka Kubíka sú skúsenosti z Holandska či Ruska a tiež fakt, že sa s trénerom dobre pozná ešte zo svojho pôsobenia v Trenčíne počas sezóny 2012/2013. Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie podpísal v novom pôsobisku zmluvu do konca roku 2019. Informáciu priniesol žilinský klub na svojom oficiálnom portáli.

zdroj: youtube.com

Čoskoro dvadsaťdeväťročný futbalista zaujal predstaviteľov žilinského klubu najmä svojou skúsenosťou, na konte má už 108 štartov v najvyššej súťaži a vekovo sa zaradí medzi najstarších hráčov klubu. „Odchodom Roba Mazáňa sme potrebovali vykryť pozíciu na ľavej strane. Fero už pôsobil pod Aďom Guľom, a preto sa navzájom s trénerom poznajú a vedia, čo môžu od seba očakávať. Zaujala nás aj jeho univerzálnosť, pričom postaviť ho môžeme prakticky hocikde na ľavú stranu – či už do obrany alebo aj na krídelnú pozíciu. Aj vzhľadom na mladú kostru mužstva sme siahli po ostrieľanom hráčovi. Má za sebou bohaté skúsenosti, navyše stále disponuje kvalitatívnym, rýchlostným potenciálom, ktorý môže odovzdať mužstvu," prezentoval dôvody angažovania 183-centimetrov vysokého ľaváka športový manažér Karol Belaník.

Zmeny ešte nekončia

Úradujúci slovenský majster odletí už po víkende na herné sústredenie do Dubaja, avšak ešte dovtedy prejde aktuálny káder minimálne dvomi zmenami. Príchodom Františka Kubíka tak aktivita Žilinčanov na prestupovom poli nekončí. „V najbližších dňoch, možno už hodinách, chystáme výmenu na pozícii stredových hráčov," prezradil na záver Karol Belaník.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia