spravy.sk spravy.sk

Dávid Ivan opäť mimo Serie A, jarným cieľom bude nevypadnúť do tretej ligy

Kmeňový hráč talianskeho prvoligového klubu Sampdoria Janov Dávid Ivan opäť odchádza na hosťovanie. Po jesennej časti, v ktorej nedostal v prvom mužstve prakticky žiadnu príležitosť, sa rozhodol posilniť klub, ktorý je na hrane medzi druhou a treťou najvyššou súťažou na Apeninskom polostrove.

Dvadsaťdvaročný slovenský futbalista Dávid Ivan odišiel do Sampdorie už v mladom veku a v sezóne 2015/16 zaujal aj výkonmi na ihrisku, keď si v Serii A pripísal 21 štartov a zaznamenal aj jeden gól. Uplynulý ročník tak po ňom siahlo druholigové Bari, kde sa však odchovanec Nitry aj vinou zranenia nepresadil a v lete sa vrátil do svojho kmeňového tímu. Tam si však počas jesene len dvakrát sadol na lavičku náhradníkov - raz v pohári a raz v decembrovom domácom ligovom dueli proti Sassuolu (0:1).

Pred mladého stredopoliara sa však v januárovom prestupovom okne postavila nová výzva a hernú prax bude naháňať v mužstve účastníka tamojšej Serie B FC Pro Vercelli 1892. Oba kluby na svojom webe informujú o polročnom hosťovaní, bez spomínania prípadnej opcie. Jeho nový klub je v aktuálnej tabuľke na poslednom mieste a hrozí mu zostup do Serie C. Podľa pravidiel totiž zostupujú posledné tri mužstvá a štvrté a piate od konca si zahrajú baráž o udržanie. Medzi 17. a 22. priečkou je však rozdiel iba piatich bodov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia