spravy.sk spravy.sk

Osobnosti s cieľom zachrániť štvrtú ligu. Jeden na lavičke, druhý na ihrisku

Po jesennej časti patrí FK Kechnec v štvrtej lige Juh posledné miesto. Zo šestnástich zápasov vyhral len jeden, na konte má päť bodov. Vo svojom strede však má jednu z najväčších osobností súťaže, niekdajšieho mládežníckeho reprezentanta a bývalého hráča FC VSS Košice, Žiliny či Dunajskej Stredy Pavla Jurča. Toho v ostatných dňoch doplnil nemenej známy Peter Šinglár.

Zatiaľ, čo Pavol Jurčo pomáha Kechnecu priamo na trávniku, o sedem rokov starší "Šingi" zasadol na trénerskú lavičku. Po ukončení pôsobenia v FC VSS zamieril do Záhradného, začiatkom nového kalendárneho roka ho zlákali do klubu z juhovýchodného Slovenska. "Som tu asi týždeň, stále sa len zoznamujeme. Skladáme nové mužstvo, cieľom je totiž zachrániť štvrtú ligu. Spolu s Palim chceme chlapcov niečo naučiť, odovzdať im skúsenosti. Verím, že sa nám to podarí," rozhovoril sa 38-ročný rodák z Prešova.

Oporou mužstva je skúsený útočník Pavol Jurčo. Na jeseň strelil štyri góly (foto: jäzva)

Kechnec strelil na jeseň iba 16 gólov, Pavol Jurčo trafil do čierneho štyrikrát. Inkasoval však až 63 gólov, čo je najviac v súťaži. "Strelca zatiaľ nehľadáme, máme Paľa, to nám stačí. Ale potrebujeme ďalších hráčov. Príprava je dlhá, chlapci sú odhodlaní, majú chuť do práce, to je základ," pochvaľoval si Šinglár, ktorý ešte stále definitívne nezavesil kopačky na klinec: "To ešte nie, no neviem, čo bude ďalej. Aj teraz ma trápi rameno, musím sa dať dokopy. Na 99 percent som rozhodnutý, že som hráčsku kariéru už zabalil. Radšej nechám priestor mladším a ja sa vydám na trénerskú dráhu.

Prvý kontakt s pozíciou trénera okúsil Šinglár už v FC VSS, kde bol hrajúcim asistentom, no aj kvôli zraneniu sledoval viacero zápasov iba z lavičky a učil sa. Trénerská práca ho zatiaľ baví, hoci je na samom začiatku. Časom by rád získal PRO licenciu. "Teraz musím hlavne nabrať prax, až potom môžem pomýšľať na najvyššiu trénerskú licenciu. Nejaký čas to potrvá. Je to taký štart, človek niekde začať musí. Som rád, že ma Pali stiahol do Kechneca, verím, že klubu pomôžem. Urobím, čo bude v mojich silách. Snažím sa hráčom odovzdávať to, čo učili tréneri mňa. Hlavne, aby to chlapcov bavilo, potom budem rád," dodal niekdajší hráč Prešova, Ličartoviec, Liberca, Wisly Krakov, FC VSS, ktorý si na seba v rokoch 2006 a 2007 päťkrát obliekol i najcennejší dres.

Peter Šinglár štartuje trénerskú kariéru. Hráčsku už pravdepodobne uzavrel (foto: jäzva)

Cieľom FK Kechnec je udržať sa v štvrtej lige Juh, ktorej kraľuje MFK Spartak Medzev. Tím, ktorý v tohtosezónnej edícii Slovnaft Cup-u vyradil Senicu a Trenčín. "Pred sezónou bolo ambíciou klubu umiestniť sa do desiateho miesta, dnes je v tabuľke posledný. Základom je záchrana. Ja verím, že spoločnými silami sa nám to podarí," zaželal si na záver Peter Šinglár.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia