spravy.sk spravy.sk

Zhrabol 40 miliónov a ušiel. Tévez so smiechom: Ani neviem, čo som tam robil

Priemerná hodinová mzda na Slovensku v roku 2017 predstavovala 4,41 eur. Už bývalý najlepšie platený futbalista sveta Carlos Tévez si každou hodinou polepšil o 4 110,37 eur. Počas osemhodinového spánku dokázal ako hráč Šanghaja Šenhua zarobiť 33 tisíc eur. Trojnásobný majster Anglicka, dvojnásobný Talianska, víťaz Ligy majstrov a zlatý olympijský medailista prišiel do Číny ako nástroj popularizácie futbalu v krajine. Podpísal rozprávkový dvojročný kontrakt, ktorý však v januári po uplynutí jeho polovice zrušil a vrátil sa do Bocy Juniors.

Každý jeden strelený gól stál šanghajský klub desať miliónov dolárov. Správne, Tévez ich v dvadsiatich súťažných stretnutiach strelil len štyri. „Išiel tam, napchal si vianočnú ponožku dolármi a vrátil sa do Bocy. Bolo to perfektné,“ pochválila Carlosa kontroverzná legenda a jeho predchodca v argentínskom veľkoklube Diego Maradona. Bývalá hviezda manchesterských United i City či Juventusu v Číne o futbal neprejavila interes. Časté a pochybné zranenia či nedostatok profesionalizmu viedli zástupcov Šanghaja Šenhua k negatívnemu vyhodnoteniu návratnosti peňazí vrazených do juhoamerickej superstar. Keď jeho spoluhráči bojovali na trávniku v dôležitom ligovom stretnutí, on si s rodinou užíval Disneyland. Vynechával tréningy, no čas si našiel na usporiadanie štvordňovej svadby vo svojej domovine. A napriek tomu, za každú jednu minútu na trávniku zarobil približne 24 a pol tisíc dolárov!

zdroj: Tévez po tretíkrát v Boce. (twitter)

Všetko malo byť inak, veď Tévez po oznámení príchodu do Šanghaja vyhlásil: „Nie je to tak, že zhrabnem 40 miliónov a po roku sa vrátim späť do Bocy.“  Napriek tomu, že si Carlitos protirečil a sklamal jednak vedenie klubu i jeho fanúšikov, svoj apatický a ľahkovážny prístup neľutuje. „Bol som v Číne na sedemmesačnej dovolenke,“ smial sa bez hanby v rozhovore pre TyC Sports: „Je v poriadku, keď ma tréner a prezident šanghajského klubu kritizujú. Ani neviem, čo som tam robil.“ Odchovanec Bocy Juniors čelil i otázke, aké privítanie čaká od fanúšikov, ktorí s nevôľou prijali fakt, že po predchádzajúcom návrate do klubu zdupkal po len osemnástich mesiacoch: „Viem, že boli naštvaní, no nebol som v pozícii, aby som klubu odovzdával sto percent. Bez ohľadu na to, čo by som urobil, ranil by som ich. Teraz, keď ma opäť uvidia v drese Bocy, budú vzrušení a šťastní.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Čína

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia