spravy.sk spravy.sk

Prešovu sa vráti opora defenzívy, Adekunle Issa opustí najvyššiu súťaž

Začiatkom tretieho januárového týždňa sa definitívne spečatil osud dvojice kmeňových hráčov AS Trenčín, ktorí počas jesennej časti Fortuna ligy obliekali dres Tatrana Prešov. Pokračovať v ňom bude nakoniec len jeden.

Pre mužstvo, ktoré aktuálne trénuje v príprave Čech Anton Mišovec, je kľúčovou informáciou návrat mladého nigérijského stopéra Christophera Udeha. Predĺženie hosťovania z Trenčína môže byť veľmi dôležité najmä po skončení defenzívneho univerzála Patrika Jacka, ktorý sa rozhodol nepokračovať v Prešove a v klube podal výpoveď. Dvadsaťročný vysoký obranca nastúpil v priebehu jesene do šestnástich ligových stretnutí.

Jeho klubový kolega Adekunle Issa, ktorý v sedemnástich dueloch zaznamenal jeden gól a tri asistencie, sa však už do Prešova nevráti a dokonca klesne aj o súťaž nižšie. Od jarnej časti bude totiž pôsobiť v šestnásťčlennej II. lige, kde bude obliekať dres štrnásteho tímu Inter Bratislava. V jednom tíme sa tak stretne s ďalšími kmeňovými hráčmi z Trenčína ako sú Patrik Kochan, Milton Klooster, Erik Prekop a od jari aj Tomáš Šalata.

Na Sihoti nebude na jar pokračovať ani Rodney Klooster, Ten, ako je už dávnejšie známe, bude najbližšieho polroka pokračovať v druholigovom holandskom FC Eindhoven. O všetkých zmenách informoval AS Trenčín na svojom klubovom webe.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia