spravy.sk spravy.sk

Vantruba prestupuje do Slavie Praha, sezónu dochytá v Trnave

Vydarená jesenná časť, počas ktorej zaznamenal Martin Vantruba osem čistých kont v osemnástich dueloch, stačila na to, aby si talentovaný brankár vypýtal prestup do zahraničia. Ešte stále len devätnásťročný tínedžer sa dohodol na dlhodobej spolupráci so Slaviou Praha.

Vantruba si s predstaviteľmi pražskej Slavie podal ruku krátko pred začiatkom zimnej prípravy. Zmluvu podpísal do 30. júna 2022, avšak aktuálnu sezónu dochytá v Trnave. V tíme sa stretne s dvoma krajanmi - Jakubom Hromadom a Miroslavom Stochom. Ako je známe, v drese "zošívaných" už nepokračuje exreprezentant Dušan Švento.

"So záujmom o Martinove služby nás Slavia oslovila v druhej polovici decembra. Následne sme v závere roka spolu so športovým riaditeľom Janom Nezmarom intenzívne pracovali a snažili sa nájsť spoločnú cestu medzi klubmi a samotným hráčom. Priorita bola, aby jar odchytal v našom mužstve a nenarušili sme tak pozitívnu sezónu," prezradil pre spartak.sk generálny manažér klubu Pavel Hoftych.

"Ide o veľký brankársky talent, dlho ho sledujeme. Som rád, že sme sa na ňom zhodli i so slávistickým skautingom, ktorý ho tiež odporučil. Martin pravidelne chytá za prvý tím slovenskej ligy, a preto je pre nás dôležité, že v Trnave bude hosťovať až do konca sezóny a naberie ďalšie veľké skúsenosti v boji o titul," uviedol pre slavia.cz športový riaditeľ pražského klubu Jan Nezmar.

zdroj: Facebook/SK Slavia Praha

Takmer dvojmetrový brankár vo štvrtok ráno odštartoval s "andelmi" zimnú prípravu, ešte v ten istý deň ale odcestoval na sústredenie reprezentačnej "dvadsiatky", ktorá sa pod vedením trénera Pavla Hapala bude pripravovať v Grécku.

"Je pre mňa veľkou cťou, že o mňa Slavia prejavila záujem. Mam veľkú radosť, že sa mi podaril prestup do najväčšieho klubu v Česku. Keď mi môj agent predostrel ponuku s tým, že by som ešte polrok mohol odchytať v Trnave, veľmi som sa potešil. V Spartaku máme dobre rozohranú sezónu. Je dôležité, že aj naďalej budem môcť naberať skúsenosti v ťažkých zápasoch," nechal sa pre spartak.sk počuť Martin Vantruba, ktorého cieľom je rozlúčiť sa s Trnavou ziskom vysneného ligového titulu.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia