spravy.sk spravy.sk

Generálny riaditeľ Ružomberka Golis o Saparovi: Chceme sa s ním rozlúčiť so všetkou úctou

Stredopoliar Marek Sapara nebude v jarnej časti obliekať dres fortunaligového MFK Ružomberok. Vedenie klubu z Liptova s 35-ročným bývalým reprezentantom nepredĺžilo zmluvu.

"Vzhľadom na to, že Saparovi sa končí platná zmluva, sme sa na klube stretli. Hráčovi sme oznámili, že nemáme v pláne vzájomnú spoluprácu predĺžiť. Chceme dať väčší priestor mladším hráčom a tiež sme vychádzali z Marekovej jesennej minutáže, ktorá bola veľmi nízka. Zároveň sme hráčovi tlmočili, že klub sa chce s ním oficiálne a so všetkou úctou rozlúčiť pri niektorom majstrovskom zápase na začiatku jarnej časti," povedal k ukončeniu Saparovho kontraktu pod Čebraťom generálny riaditeľ MFK Ružomberok Ľubomír Golis.

Sapara, ktorý má na svojom konte 38 reprezentačných štartov, bol kapitánom "Ruže" v majstrovskej sezóne 2005/2006. Potom odišiel do nórskeho klubu Rosenborg Trondheim. Po zahraničných pôsobiskách sa v roku 2015 vrátil do Ružomberka.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia