spravy.sk spravy.sk

Ružomberok už nepočíta so Saparom: Hral by som aj za minimálnu mzdu

Bývalý slovenský reprezentant Marek Sapara dostal nepríjemný dodatočný vianočný "darček". 28. decembra si ho zavolal generálny manažér MFK Ružomberok Ľubomír Golis do kancelárie a oznámil mu, že v klube končí. Informuje o tom sobotné vydanie denníka Šport.

"Bol som nemilo prekvapený. S Dušanom Tittelom som mal dohodu, že keď už nebudem pokračovať vo futbalovej kariére, ponúknu mi miesto v štruktúrach klubu. Nič také sa nestalo. Poviem na rovinu, za MFK by som hral aj za minimálnu mzdu," povedal Marek Sapara pre Šport. Dôvod ukončenia spolupráce je omladzovanie kádra. Ako možné nové pôsobisko Saparu sa črtá druholigový Poprad, kde pôsobí jeho kamarát Stanislav Šesták.

Marek Sapara priviedol Ružomberok v roku 2006 k zisku majstrovského titulu. Potom obliekal dres nórskeho Rosenborgu Trondheim, za ktorý si zahral aj skupinovú fázu Ligy majstrov. Zúčastnil sa na svetovom šampionáte v roku 2010 v Juhoafrickej republike. V sezóne 2014/2015 prišiel do Ružomberka na hosťovanie z tureckého Osmanlisporu. Od ďalšej sezóny sa stal jeho kmeňovým hráčom a oranžový dres obliekal až doteraz.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia