spravy.sk spravy.sk

Ďalší Slovák v Serie A?

Zdá sa, že Slováci majú na Apeninskom polostrove čoraz lepšie meno. Enklávu našich futbalistov v tejto juhoeurópskej krajine by už v januárovom prestupovom období mohol rozšíriť talentovaný ofenzívny stredopoliar Lukáš Haraslín.

Stále iba 21 ročný mládežnícky reprezentant sa ocitol v hľadáčiku trojice talianskych veľkoklubov. Podľa portálu ilsussidiario.net sa o neho zaujíma "Hamšíkov" SSC Neapol, "Škriniarov" Inter Miláno i rímske AS.

Aktuálny zamestnávateľ rodáka z Bratislavy, poľská Lechia Gdansk, si slovenského mladíka cení na približne 2 milióny eur. Zmluvu u našich severných susedov má Haraslín platnú do leta 2020.

Nie je to prvýkrát, čo sa o Haraslína zaujímajú kluby zo západnej Európy. V lete za neho údajne francúzsky prvoligista Dijon FCO ponúkol odstupné vo výške 1,25 milióna eur. Predstavitelia Lechie Gdansk ponuku odmietli.

Niekdajší hráč bratislavského Slovana či talianskej Parmy mal patriť medzi opory národného tímu do 21 rokov. V zápase 2. kola poľskej Ekstraklasy s Cracoviou Krakov však bez cudzieho zavinenia utrpel nepríjemné zranenie kolena, ktoré ho z hry vyradilo na celú jeseň. Do jarnej časti aktuálnej sezóny by však už mal zasiahnuť. Bude zaujímavé sledovať, či to bude v Poľsku, alebo v Taliansku.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Poľsko - Ekstraklasa

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia