spravy.sk spravy.sk

Čitatelia ProFutbal.sk vytvorili top jedenástku jesene: Tempo diktuje líder

Pred týždňom v sobotu sme si predstavili ideálnu zostavu jesene podľa nominácií v zostave kola, ktorú redakcia špecializovaného portálu ProFutbal.sk tvorila po každom z devätnástich častí jesennej časti Fortuna ligy. V rámci toho mali v anketách možnosť vyskladať si zostavu kola podľa jednotlivých postov aj čitatelia, hlasovanie skončilo v piatok večer.

Brankársky post obsadil mladý Martin Vantruba (45 %), ktorý vo svojej prvej sezóne za spoľahlivou obranou Spartaka udržal až osemkrát čistý štít. Na lavičke mu kryje chrbát skúsený Nitran Lukáš Hroššo (35 %), ktorý vychytal v drese fortunaligového nováčika nulu až jedenásťkrát a stal sa ozdobou súťaže.

V obrannej formácii sa na pravej strane predstavil ďalší Trnavčan Andrej Kadlec (49 %), ktorý pod novým koučom viackrát dostával ofenzívnejšie pokyny, vďaka ktorým si pripísal dva góly i dve asistencie. Na ľavej strane vybrali čitatelia objav sezóny Timoteja Záhumenského (36 %) zo Zlatých Moraviec. Druhé miesto v týchto anketách získali slovanista Boris Sekulič (21 %) a Matúš Čonka (35 %).

Na stopérskom poste získal v deväťmennej nominácii výraznú väčšinu hlasov trnavský kapitán Boris Godál (45 %), druhé stopérske miesto pripadlo opore súčasnej dvadsaťjednotky a opore zadných radov Ružomberka Dominikovi Kružliakovi (19 %). Zvyšní hráči nazbierali iba jednociferný počet percent hlasov, tretí skončil Seničan Oliver Podhorin (9 %).

Boris Godál získal spomedzi hráčov najväčší počet hlasov - 810. (foto: tasr)

Pomerne jednoznačné hlasovanie bolo v ankete krídelníkov, na pravej strane získal tesne nadpolovičnú väčšinu ťahúň trnavskej ofenzívy Vachtung Čanturišvili (51 %), ešte jednoznačnejšiu podporu dostal na opačnej strane Ružomberčan Erik Daniel (60 %). Miesta na lavičke náhradníkov získali Erik Pačinda z DAC (29 %) a Erik Černák obliekajúci dres Prešova (16 %). V nominácii boli na každom poste štyria hráči.

V strede poľa si z pätnástich možností vybrali čitatelia za najlepšieho letnú posilu Spartaka Yasina Pehlivana (32 %). Dvojku v strede poľa bude tvoriť s ozdobou trenčianskeho tímu Achrafom El Mahdaouim (14 %), ktorý bol dlhodobo prvý v tejto ankete. Tretím hráčom, ktorý sa posadí na lavičku, je tvorca dunajskostredskej hry Marin Ljubičič (10 %).

Útočnú úderku by podľa čitateľov nášho portálu mali robiť Trnavčan Marvin Egho (41 %), najlepší strelec lídra s piatimi gólmi a najlepší nahrávač lídra so šiestimi asistenciami, po boku s najlepším kanonierom súťaže z Trenčína Rangelom Jangom (25 %), ktorý krátko po ukončení hlasovania prestúpil do belgickej ligy. Iba na lavičke sa ocitol ťahúň bratislavského Slovana Jakub Mareš (12 %). V hlasovaní bolo jedenásť útočníkov.

Najlepšia jedenástka jesene podľa hlasovania čitateľov ProFutbal.sk:
Vantruba  –  Kadlec,  Kružliak,  Godál,  Záhumenský  –  Čanturišvili,  Pehlivan,  El Mahdaoui,  Daniel  –  Egho,  Janga
(lavička: Hroššo – Sekulič, Podhorin, Čonka, Pačinda, Ljubičič, Černák, Mareš)

Počet hlasujúcich:
Anketa o najlepšieho brankára: 1 680 hlasov
Anketa o najlepšieho pravého obrancu: 1 648 hlasov
Anketa o najlepšieho stredného obrancu: 1 786 hlasov
Anketa o najlepšieho ľavého obrancu: 2 101 hlasov
Anketa o najlepšieho pravého stredopoliara: 1 548 hlasov
Anketa o najlepšieho stredného stredopoliara: 1 836 hlasov
Anketa o najlepšieho ľavého stredopoliara: 1 195 hlasov
Anketa o najlepšieho útočníka: 1 578 hlasov

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia