spravy.sk spravy.sk

Predčasný vianočný darček pre Bristol, Mourinho: Veľký deň pre futbal

Futbalisti Bristolu City dopriali sebe aj svojím fanúšikom skorý vianočný darček. Vo štvrťfinále Ligového pohára ambiciózny druholigista vyradil vysokého favorita a obhajcu trofeje Manchester United 2:1. Keď v tretej minúte nadstaveného času Matt Taylor oblúčikom za chrbát hosťujúcej obrany vysunul Koreyho Smitha a ten s pokojom Angličana prekonal argentínskeho gólmana United Sergia Romera, vyše 26-tisícový dav na štadióne Ashton Gate v Bristole prepukol obrovským nadšením. Postup outsidera do semifinále dokonca ocenil aj inak veľmi strohý a iba zriedka veľkorysý tréner zdolaného tímu José Mourinho.

"Toto je krásny deň pre futbal. Keď zvíťazí tím z nižšej súťaže a postúpi do semifinále, je to veľká vec pre jeho hráčov aj fanúšikov. Majú moju gratuláciu," uviedol José Mourinho. K výkonu svojho tímu poznamenal: "Najmä v prvom polčase nám chýbala intenzita a to nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Oni ju mali."

Víťazstvo a postup Bristolu nie je úplne nečakané vzhľadom na to, že toto mužstvo so 123-ročnou tradíciou je momentálne na tretej priečke v druhej najvyššej súťaži the Championship a na ceste do semifinále Ligového pohára pred United vyradili aj ďalších troch prvoligistov - Watford, Stoke a Crystal Palace.

TASR

"Títo hráči si môžu povedať, že sa navždy zapísali do histórie tejto súťaže. A tento úžasný večer je spojivom toho celého. Čo sa stalo v nadstavenom čase, zostane živé pre mnohé generácie hráčov v našom klube," vravel tréner Bristol City Lee Johnson. "Niekoľkokrát počas zápasu som sa rozbehol dopredu, ale nik ma nenasledoval. V polčasovej prestávke som teda povedal spoluhráčom, že ak ma uvidia bežať, nech to skúsia s prihrávkou. Našťastie, Tayls (Taylor - pozn.) mi poslal skvelú loptu a vyšlo to," referoval šťastný Korey Smith.

TASR

Veľké víťazstvo Bristol City nad Manchestrom United prišlo 108 rokov po prehre s tým istým súperom vo finále FA Cupu. Bolo to doteraz jediné veľké finále v klubovej histórii Bristolu. Aktuálne majú hráči z mesta ležiaceho v južnej časti Veľkej Británie šancu na ďalší veľký úspech, hoci ich čaká ešte tŕnistá cesta. V semifinále Ligového pohára v januári v dvojzápasovom formáte vyzvú súčasného lídra Premier League - Manchester City. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Chelsea a Arsenal.

"Do tohto klubu som prišiel v roku 2014, keď hrával v League One, teda tretej lige. Mali sme skvelú sezónu a postúpili do vyššej súťaže. V nasledujúcom roku sme sa potácali tesne nad dnom The Championship, ale tento rok je už znova brilantný. Mladí hráči vyrástli a ľudia nám začali veriť. Je pekné, že vzniklo spojenie medzi hráčmi a fanúšikmi. Chceme im ponúknuť čo najviac pekných zážitkov," zakončil hrdina stredajšieho večera Korey Smith.


“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia