spravy.sk spravy.sk

Zomrel Jiří Sloup, člen slávnej generácie Bohemiansu Praha

Bývalý skvelý český futbalista a československý reprezentant Jiří Sloup podľahol rakovine vo veku 64 rokov. O úmrtí bývalého hráča Plzne a Bohemians Praha informoval Plzenský denník.

Jiří Sloup bol univerzál hrajúci na poste ľavého krídla, stredopoliara aj stopéra. V najvyššej československej súťaži odohral 231 zápasov a strelil 48 gólov. Osemkrát sa predstavil v reprezentačnom drese bývalej ČSSR (1982 - 1985) a strelil jeden gól - v kvalifikácii o postup na ME 1984 Talianom. Najslávnejšie klubové roky prežil v Škode Plzeň a Bohemianse Praha. Patril k silnej generácii futbalových "klokanov", s ktorými v roku 1983 slávil majstrovský titul po boku Zdeňka Hrušku, Přemyslava Bičovského, Stanislava Levého, Pavla Chaloupku či Tibora Mičinca. V sezóne 1982/1983 sa slávna "Bohemka" prebojovala až do semifinále Pohára UEFA a Jiří Sloup v tejto prestížnej európskej súťaži dvakrát skóroval.


“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia