spravy.sk spravy.sk

Betónové monštrum minulosťou. V Humennom čoskoro s kultúrnejším prostredím

Legendárne betónové monštrum, na ktorom hrávajú futbalisti na východnom Slovensku v meste Humenné, sa za pochodu mení na modernú stavbu. Štvrtoligový klub a jeho priaznivci sa tak už čoskoro dočkajú kultúrnejšieho prostredia.

Všetko nasvedčuje tomu, že firma 1. Humenská, a. s. – ktorá celú rekonštrukciu zastrešuje – stihne pripraviť stánok natoľko, aby sa už jarná časť sezóny začala s dokončenými tribúnami. V priebehu jarných mesiacov by sa do prevádzky mali dostať aj zvyšné priestory. „Čo sa týka tribún, východná je ukončená. Chýba nám len deliaca stena sektorov. Západná tribúna je zakrytá lexanom. Tu chýba zadné oplechovanie, podlahy, sedačky a predné zábradlia,“ zhrnul na webe Slovenského futbalového zväzu predseda predstavenstva firmy Rudolf Gregorovič k tribúnam, na ktoré by sa malo usadiť po sfinalizovaní prác až 1806 priaznivcov. K zvyšku prác dodal doplnil:

„Pri prevádzkovej budove sa ukončila hrubá stavba, je už aj zaizolovaná strecha. Vo vnútri budovy na prízemí sú vymurované priečky, poosádzané zárubne a na 1. aj na 2. nadzemnom podlaží sú osadené plastové okná. V doplnkových budovách (bufet, prvá pomoc, toalety) sú taktiež ukončené hrubé stavby. Zaizolovali a zateplili sa strechy, vymurovali priečky, osadili plastové okná a dvere. A poslednou časťou je pokladňa, kde sme ukončili hrubú stavbu, zaizolovali, zateplili sme strechu a osadili plastové dvere. Okrem vyššie uvedených budov sa urobili zemné práce s osadením inžinierskych sietí.“

Takto kedysi vyzeral štadión v Humennom. (foto: SFZ)

Nový štadión by mal obsahovať hlavnú prevádzkovú budovu, v ktorej sa budú nachádzať toalety, umyváreň, šatne pre oba celky i rozhodcov, miestnosť pre trénera, delegátov, chodba, mixzóna, kotolňa, dopingová miestnosť i priestor pre upratovačky. Na poschodí zas bude konferenčná miestnosť, občerstvenia pre médiá, televízne štúdio, kontrolná miestnosť, bar, kuchynka, kancelárie a miesta pre VIP. V doplnkových budovách nájdete bufet, toalety pre imobilných či miestnosť prvej pomoci. Súčasťou komplexu budú aj dve pokladne.

Predpokladané celkové náklady na výstavbu sa pohybujú na úrovni dvoch miliónov eur (1 991 440 eur bez DPH), pričom z prostriedkov ministerstvo školstva putovalo na túto rekonštrukciu 750-tisíc eur.

Fotogaléria
Tribúna A (západná)
– 941 miest
Tribúna B (východná) – 865 miest (z toho 155 bude sektor hostí)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 4. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia