spravy.sk spravy.sk

Tupta pomohol Hellasu k postupu v pohári: Gól venujem mojej rodine

Slovenský futbalista Ľubomír Tupta prispel k postupu Hellasu Verona do osemfinále Talianskeho pohára. V stredajšom šestnásťfinálovom stretnutí s mestským rivalom Chievom bol jedným z úspešných exekútorov v záverečnom rozstrele po tom, čo sa derby v riadnom hracom čase i po predĺžení skončilo nerozhodne 1:1.

Hellas vyhral na strely zo značky pokutového kopu 5:4. Tupta prišiel na ihrisko od začiatku predĺženia, keď nahradil na trávniku Daniela Bessu. "Tréner ma poslal na ihrisko hneď od prvej minúty nadstaveného času. Povedal mi, aby som hral to, čo viem. Keďže gól nepadol ani za ďalších tridsať minút, nasledovali penalty," povedal Tupta pre web www.csm-agency.sk.

Devätnásťročný útočník premenil štvrtú jedenástku za Hellas a prvýkrát sa tak strelecky presadil v A-tíme. "Tréner sa ma spýtal, či pôjdem aj ja. Povedal som mu, že áno. V poradí som mal ísť ako druhý, no spoluhráč ma poprosil o výmenu. K slovu som sa tak dostal vo štvrtej sérií," pokračoval Tupta.

Prešovský odchovanec poslal loptu do ľavého rohu, kým súperov brankár išiel na pravú stranu. "My sme premenili všetky penalty, Chievo iba štyri. Sme šťastní. Postúpili sme a navyše sme vyradili nášho mestského rivala. V ďalšom kole nastúpime proti AC Miláno," tešil sa Tupta. "Gól venujem mojej rodine, ktorá ma stále podporuje. Naďalej budem tvrdo makať a verím, že dostanem šancu aj v Serii A," dodal.

šestnásťfinále Talianskeho pohára

Chievo Verona - Hellas Verona 1:1 pp (1:1, 0:0), 4:5 na strely zo značky pok. kopu

/do osemfinále postúpil Hellas/

/Ľ. Tupta (Hellas) prišiel na ihrisko po riadnom hracom čase, premenil štvrtú jedenástku za hostí v záverečnom rozstrele/

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia