spravy.sk spravy.sk

Vukomanović zlé výsledky neustál, do Slovana má údajne namierené Ševela

To, o čom sa už niekoľko týždňov šepkalo, sa stane realitou. Ivan Vukomanović údajne končí na lavičke bratislavského Slovana. Rozkolísaná stolička pod srbským trénerom sa rozpadla po domácej remíze 2:2 s beznádejne poslednou Senicou.

Ako informuje denník Pravda, aktuálne tretí tím priebežného poradia Fortuna ligy sa už dohodol na spolupráci s Martinom Ševelom, ktorý v septembri skončil v AS Trenčín. Podľa uvedeného zdroja došlo počas zápasu Slovana so Senicou k fyzickým potýčkam medzi hráčmi.

Slovan odštartoval sezónu európskym sklamaním, keď v predkole Európskej ligy vypadol s Lyngby po prehrách 0:1 a 1:2. Do Fortuna ligy síce naskočil dlhou šnúrou bez prehry, no situácia sa zmenila koncom septembra. Po prehre 2:3 v Žiline nasledovala domáca remíza s Nitrou, utrápené víťazstvo nad Prešovom, prehra v Zlatých Moravciach a sobotňajšia domáca remíza so Senicou. Aktuálne patrí mužstvu až tretia priečka v tabuľke, pričom na lídra z Trnavy stráca už desať bodov. Najbližšie sa Slovan predstaví v akcii už v piatok 3. novembra, keď pocestuje do Dunajskej Stredy.

Stane sa novým trénerom Slovana Bratislava bývalý kormidelník Trenčína Martin Ševela? (foto: TASR)

Ivan Vukomanović sa stal trénerom "belasých" v polovici augusta 2016. Štyridsaťročný rodák z mesta Užice začal svoju trénerskú kariéru v Belgicku, kde v sezóne 2013/14 pracoval ako asistent trénera v Standard Liége. Pri trénerskom debute sa Vukomanovičovi darilo a Liége sa na konci ročníka stal belgickým vicemajstrom. Od októbra 2014 sa presunul do pozície hlavného trénera a viedol tím v osemnástich zápasoch. Trénerský post v Liége opustil vo februári 2015. Svoje trénerské schopnosti potom rozvíjal pri práci na belgickom futbalovom zväze, kde sa venoval vzdelávaniu trénerov. Patrí ku generácii mladých progresívnych trénerov. V minulosti prejavili o jeho služby záujem anglické kluby Nottingham Forrest a Birmingham, no k dohode napokon nedošlo. Asistentom Vukomanoviča bol Vladimir Radenkovič, ktorý v minulosti pôsobil ako asistent trénera pri srbskej reprezentácii do 21 rokov. Informácie pochádzajú z webu skslovan.com.


“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia