spravy.sk spravy.sk

Cena Fair Play do Česka. Ako Francis Koné zachránil Berkovecovi život

V tieni hviezdy večera Cristiana Ronalda získali v pondelok večer v Londýne ceny aj ďalší futbalisti. Okrem absolútneho kráľa sme spoznali i hráčku roka, trénera roka, najlepšieho brankára či autora najkrajšieho gólu. Už tradične sa odovzdávala i cena Fair Play, ktorá tento rok putuje ku našim západným susedom.

"Ďakujem Francisovi Konému za záchranu a pohotovosť pri dnešnom zápase. Som rád za okamžitú pomoc, ešte raz ĎAKUJEM!!!" odkázal po vyšetrení v nemocnici brankár Bohemians 1905 Martin Berkovec africkému útočníkovi Francisovi Konému, ktorý mu pár hodín pred tým zachránil život.

zdroj: Facebook.com/FIFA Football Awards

Vo februárovom zápase 18. kola najvyššej českej súťaže medzi Bohemias 1905 a Slováckom tuhla krv v žilách. Brankár Martin Berkovec sa zrazil so svojim spoluhráčom Danielom Krchom a Francisom Koném. Berkovec spadol na zem ako podťatý, nehybne ležal na trávniku. Rodák z Pobrežia Slonoviny, reprezentujúci Togo, zachoval hladnú hlavu a brankárovi okamžite poskytol prvú pomoc, pričom mu vytiahol zapadnutý jazyk. Za svoj čin si dnes už útočník brnenskej Zbrojovky vyslúžil cenu Fair Play.

Bodaj by sme na futbalových trávnikoch podobné momenty nikdy nevideli, každopádne, od Koného si všetci môžeme brať príklad.

Video: ČT Sport, O2 Sport

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia