spravy.sk spravy.sk

Legendy opäť v Čermeli, chýbať nebude ani Ján Kozák

Futbalový sviatok v Košiciach. Hoci v metropole východného Slovenska sa momentálne nehrá prvoligový futbal, fanúšikovia si vo štvrtok 14. septembra budú môcť vychutnať zápas legiend, ktorý bude rozhodne stáť za to.

Večer majstrov. Atraktívna exhibícia v Čermeli (od 16.30 h) prinesie derby zápas medzi 1. FC Košice a internacionálmi TJ Lokomotíva Košice. Chýbať nebude autogramiáda s majstrami zo sezóny 1996/1997. Vstupné bude dobrovoľné. Dokonalá spomienka na dramatické rozuzlenie boja o titul, keď 11. júna 1997 dvihli nad hlavu majstrovskú trofej košickí tigri, pričom futbalistom Spartaka Trnava zostali len oči pre plač.

„Bude to mať naozaj poriadnu symboliku. Veď práve na tomto mieste sme víťazstvom 2:1 s Lokomotívou získali pamätný titul,“ nechal sa počuť pre denník Korzár Ivan Kozák, v súčasnosti prezident ÚLK, ktorý dával dokopy partiu bývalých hráčov žijúcich na západnom Slovensku. O tých na východe sa postaral niekdajší skvelý stredopoliar Vladislav Zvara.

1. FC nastúpi na derby prakticky v najsilnejšom zložení, pod taktovkou trénera Jána Kozáka. Povinnosti nedovoľujú prísť Radoslavovi Kráľovi a Albertovi Rusnákovi, chýbať však nebudú mená ako Faktor, Zvara, Kožlej, Molnár, Semeník, Praženica, Janočko či Ľubarskij. V drese Lokomotívy zasa pod vedením trénerov Fecka a Ujhelyho nastúpia Rodák, Jantek, Plichta, Štecák, Šoltis, Šimčo či Lesniak.

“Vtedy sa v Košiciach zišla naozaj kvalitná partia. Treba spomenúť aj rodinu Rezešovcov. Práve vďaka aj jej podpore sa nám podarilo získať nielen titul, ale postúpiť aj do skupinovej fázy Ligy majstrov. Spomienky na toto obdobie sú fantastické. Škoda, že to nepokračovalo ďalej. Klub 1. FC Košice už vtedy myslel dvadsať rokov dopredu. Bol ochotný zaplatiť hráčov, s ktorými sme boli schopní konkurovať kvalitným tímom v Európe,"  zaspomínal si pre futbalsfz.sk reprezentačný kouč Ján Kozák, ktorý sa teší, že stará partia sa opäť dá dokopy. Ako priznal, niektorých hráčov nevidel už roky.

Na akcii sa zúčastní aj redakcia ProFutbal.sk. Môžete sa tešiť na rozsiahlu fotogalériu a zaujímavé rozhovory s legendami!

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia