spravy.sk spravy.sk

FC Barcelona sa nevzdáva v snahe získať Coutinha a Dembélého

FC Barcelona má stále záujem o tvorcu hry FC Liverpool Philippa Coutinha a útočníka Borussie Dortmund Ousmaneho Dembélého.

Stredopoliar Coutinho minulý týždeň požiadal svoj súčasný klub o možnosť prestúpiť k španielskemu gigantovi, ale americký majitelia Liverpoolu nemenia svoj názor. Uvedomujú si, že Coutinho je ich kľúčový hráč.

"V tomto smere nie je nič nové," povedal kouč the Reds Jürgen Klopp. Vo štvrtok. Coutinho nebude v zostave Liverpoolu v sobotňajšom zápase proti Crystal Palace. Podľa oficiálnej správy má problémy s chrbtom.

Borussia suspendovala Dembélého za nevysvetlenú neprítomnosť na tréningu. Francúz následne odmietol s Dortmundom komunikovať. Vicemajster Primera División ponúkol za útočníka 105 miliónov eur.

"Futbalový osud oboch majú v rukách ich zamestnávatelia," povedal športový riaditeľ Barcelony Robert Fernadenez vo štvrtok. Barcelona sa snaží reinvestovať 222 miliónov eur, ktoré získala z predaja Brazílčana Neymara.

Aj keď sa Barcelone zatiaľ nedarí získať vyššie spomínaný tandem, jej najnovšou posilou je stredopoliar Paulinho z Čínskeho tímu Kuang-čou Evergrande. Za Brazílčana zaplatil veľkoklub 40 miliónov eur a hráč podpísal zmluvu na štyri roky.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia