spravy.sk spravy.sk

Domov je tam, kde je srdce: Everton sa stará o bezdomovcov z Liverpoolu

Ušľachtilé gesto mladých futbalistov Evertonu. Na čele so svojim trénerom a legendou "karameliek" Davidom Unsworthom vyzbierali neuveriteľných 244-tisíc libier, vďaka ktorým kúpia dom a zabezpečia bývanie pre mladých ľudí bez domova.

Cieľom je podporiť mladých ľudí vo veku od 16 do 23 rokov, ktorí sa dostali do ťažkej životnej situácie, aby zostali žiť v Liverpoole a snažili sa nájsť si uplatnenie. Everton je jedným z klubov na Britských ostrovoch, ktorý je súčasťou takzvanej Komunity. Tá okrem strechy nad hlavou poskytuje mladým ľuďom bez domova i zdravotné poradenstvo, vzdelávanie, možnosti dobrovoľníctva, ba dokonca šancu zatrénovať si s niektorými výbermi Everton FC.

Akcia s názvom "Domov je tam, kde je srdce" bola spustená v novembri minulého roka. Hráči Evertonu do 23 rokov spolu s celým realizačným tímom vtedy na znak solidarity strávili chladnú noc z 25. na 26. novembra na štadióne Goodison Park.

Kampaň okrem iného podporili aj prezident klubu Bill Kenwright, hráčska legenda Duncan Ferguson či známy pravý obranca Seamus Coleman. Zapojili sa i fanúšikovia, dvadsiati traja počas jedného júnového víkendu. Odbicyklovali 230 míľ za 36 hodín a vyzbierali spolu 60-tisíc libier.

"Rád by som poďakoval každému z našej komunity, všetkým fanúšikom a hráčom tímu do 23 rokov, ktorí sa stali súčasťou tejto úžasnej kampane. Dosiahli sme náš cieľ, je to skvelý úspech," nechal sa počuť David Unsworth a ďalej dodal: "Dokončili sme projekt a pomôžeme mladým ľuďom v Liverpoole, ktorí to potrebujú. Je to tá najkrajšia vec, o akú som sa kedy pričinil. Urobili sme niečo špeciálne, no naša podpora nekončí. Verím, že ľuďom s ťažkým osudom aspoň trochu zjednodušíme život. Ďakujem ešte raz všetkým, ktorí boli a sú toho súčasťou."

zdroj: Twitter

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia