spravy.sk spravy.sk

Slovanu došla trpezlivosť: Ligeon a De Sa si už za prvý tím nekopnú

Dvojica futbalistov Ruben Ligeon a Lesley De Sa končí v prvom tíme fortunaligového ŠK Slovan Bratislava. Po preradení do treťoligového béčka im vedenie umožnilo hľadať si nový angažmán.

Obaja boli odchovanci slávneho Ajaxu, v Bratislave zotrvali jednu sezónu, počas ktorej nepresvedčili o svojich kvalitách. Ľavý obranca Ruben Ligeon v minulej sezóne absolvoval v drese belasých devätnásť stretnutí a zaznamenal jeden gól, krídelník Lesley de Sa má o jeden štart menej a rovnakú gólovú produktivitu. „Rubena Ligeona aj Lesleyho de Sa sme získali pred rokom ako voľných hráčov s tým, že za sebou mali skúsenosti zo známych zahraničných klubov. Žiaľ, nenaplnili naše očakávania. S výkonnosťou tejto dvojice sme dlhodobo neboli spokojní. Títo futbalisti momentálne nespĺňajú kvalitatívne parametre na to, aby boli súčasťou prvého tímu. Preto sme ich s okamžitou platnosťou preradili do B-tímu. Obaja hráči si zároveň môžu hľadať nový angažmán,“ cituje klubový web viceprezidenta klubu Ivana Kmotríka ml.

Belasí získali pred dvomi týždňami do kádra neskúseného ľavého obrancu Diamantisa Chouchoumisa, na tomto poste začal najnovšie hrávať aj kapitán Boris Sekulič, najčastejšie sa na ňom objavoval František Kubík a v talóne je aj mladík Samuel Kozlovský. Hlavný tréner Ivan Vukomanovič už dlhodobo hovorí o potrebe posilnenia krídelných priestorov, koniec holandského krídelníka by mohol oživiť aktivitu Slovana na prestupovom trhu. V kuloároch sa hovorilo o možnom príchode Miroslava Stocha, ten však pred niekoľkými hodinami posilnil Slaviu Praha.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia