spravy.sk spravy.sk

Schick je fit, nemá žiadne zdravotné problémy

Český futbalista Patrik Schick podstúpil v Miláne lekárske testy, ktoré ukázali, že je úplne zdravý. Zapojil sa do plného tréningu v Sampdorii Janov, jeho agent Pavel Paska však naďalej pracuje na ďalších krokoch.

Dvadsaťjedenročný útočník má za sebou prehliadku v kardiologickom centre Monzino. Pre predchádzajúce zdravotné výsledky padol jeho transfer do Juventusu Turín za 30 miliónov eur. "Boli sme pokojní, ale zároveň opatrní, preto sme si vybrali vyšetrenie na renomovanej klinike. Potvrdilo sa, že Patrik je úplne v poriadku. Problémy neexistujú, je fit a zdravý. Žiadne ďalšie testy nie sú potrebné," uviedol klubový lekár Sampdorie Amedeo Baldari.

Schick dal za Janovčanov vo svojej prvej sezóne v Taliansku jedenásť gólov, s desiatimi bol najlepším strelcom kvalifikácie ME 2017 futbalistov do 21 rokov. Od skončenia záujmu Juventusu je najvážnejší uchádzač o jeho služby Inter Miláno. "Teraz sme na novej štartovacej čiare. Do konca augusta sa stretneme s vedením Sampdorie ohľadom témy Patrik Schick," povedal Paska pre server aktualne.cz.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia