spravy.sk spravy.sk

Futbalový sviatok v Chlebniciach, päť gólov od favorita radosť nepokazilo

Trenčania zvládli svoj pohárový zápas proti TJ Tatran Chlebnice. Piatoligistovi nedovolili streliť gól, skórovali päťkrát a pohodlne postúpili do ďalšieho kola Slovnaft Cupu.

AS Trenčín prišiel na zápas v silnej zostave, predstavilo sa však zopár hráčov, ktorí v tejto sezóne ešte nenastúpili alebo zbierajú minúty ešte v mládežníckych kategóriach. Góly si rozdelila pätica hráčov Trenčína. 

Skóre otvoril už v piatej minúte Beridze, ktorý sa dostal k dorážke v pokutovom území. V 26. minúte sa peknou strelou spoza šestnástky presadila nová akvizícia Trenčanov Ricky van Haaren a prvý polčas uzavrel Mance, keď mu Beridze prihral pred prázdnu bránu. Ďalšie dva góly pridali už na začiatku druhého polčasu Gong a Čatakovič, druhý menovaný sa presadil výstavne prevedeným priamym kopom.

„Pre Chlebnice to bola česť stretnúť sa s takýmto mužstvom. Naši hráči v ňom majú svoje vzory a dostali možnosť si proti nim zahrať. Je to pre nich zážitok do konca života,“ povedal po stretnutí tréner Tatrana Chlebnice Jozef Vavrečan a pokračoval: „Škoda že sa nám nepodarilo streliť aspoň jeden gól a potešiť tým divákov. Atmosféra však bola aj napriek tomu skvelá, ľudia sa futbalom bavili. Zápas splnil svoj účel, bolo pekné počasie a prišiel dobrý súper, takže myslím, že prevláda spokojnosť.“

Najlepším hráčom Tatrana bol určite brankár Michal Suroviak, ktorý zlikvidoval hneď niekoľko vyložených šancí Trenčína. Tréner ho 75. minúte vystriedal a oravské publikum ho zaslúžene vytlieskalo. „Michala som dotiahol z Pribiša, kde som trénoval pred polrokom. Je síce nižšieho vzrastu, ale výborne číta hru. Za inkasované góly nemohol a svoju robotu odviedol vynikajúco,“ uzavrel pochvalne tréner Vavrečan.

Deti v Chlebnici obkolesili so žiadosťou o autogram aj brankára Trenčína. (foto: astrencin.sk)

Svoj prvý súťažný štart v tomto ročníku si odkrútil trenčiansky brankár Igor Šemrinec. Napriek tomu, že si na loptu veľmi nesiahol, po zápase mohol vysloviť spokojnosť. „Vedel som, že po dlhšom čase dostanem príležitosť chytať. Vyhrali sme 5:0, cieľ sme si splnili. Chceli sme streliť čo najviac gólov, potešiť ľudí, trošku sa zabaviť futbalom. Od začiatku bol vidieť obrovský kvalitatívny rozdiel, z domácich bola cítiť určitá nervozita a rešpekt, ale v druhom polčase sa sem-tam osmelili a dokázali nás ohroziť. Zápas sme zvládli a ideme ďalej,“ vyjadril sa pre ProFutbal.sk Šemrinec.

V Chlebniciach mali menší futbalový sviatok, nakoľko prvoligista sa na ich ihrisku ešte nikdy nepredstavil. Podľa oficiálneho zápisu sa na tomto zápase zúčastnilo až 2135 divákov! Aj preto si Šemrinec zápas náležite užil. „Mám rád takéto dedinské zápasy, takže ja som sa sem tešil. Orava je pekný kraj a ľudia boli naozaj milí, priam fantastickí. Nepočul som žiadne nadávky, fanúšikovia povzbudzovali a všetci boli vysmiati. Verím, že aj my sme ich potešili svojou návštevou a svojim futbalom,“rozhovoril sa po stretnutí trenčiansky brankár, aby nakoniec uzavrel rozhovor slovami: „Tieto zápasy majú hlavne pre týchto ľudí a pre menšie obce svoj význam. Keďže som prežil svoje detstvo na dedine, mne sa to veľmi páčilo.“

TJ Tatran Chlebnice - AS Trenčín 0:5 (0:3)
G: 5. Beridze, 25. Van Haaren, 42. Mance, 48. Hilary, 50. Čatakovič; ŽK: 39. J. Suľa, 50. M. Oršuliak;

Chlebnice: Suroviak (76. Michalka) – I. Oršuliak, M. Oršuliak, J. Suľa, Petričiak (67. Adamec), L. Bakoš, P. Bakoš, Zrnčík, Gerát, A. Suľa, Dedinský (61. Mudroň)

Trenčín: Šemrinec – Kvocera (77. Kleščík), Šalata, Skovajsa, Julien – Abdul – Čatakovič (61. Brenkus), Van Haaren (61. Halgoš) – Beridze, Mance, Gong

Rozhodovali: Gemzický – Hrčka, Hrdlička

zdroj: youtube.com/ASTV

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia