spravy.sk spravy.sk

VSS opäť vstane z mŕtvych, fanúšikovia vzdávajú hold vedeniu klubu

Hoci FC VSS Košice pred niekoľkými dňami definitívne zanikol, opäť vyšli na svetlo sveta informácie o znovuzrodení slávnej značky. Tentoraz to však zoberú do rúk fanúšikovia a od budúcej sezóny by mal klub znova figurovať v jednej zo slovenských ligových súťaží.

V stredu večer o tom verejnosť informovali dlhoroční fanúšikovia košického klubu vo svojom vyhlásení. „Už po prvej správe o zániku klubu navrhli viaceré známe tváre fanúšikovského kotla založenie vlastného klubu pod slávnou značkou. Je to zatiaľ len prvotná vízia, ale už sme podnikli prvé kroky k tomu, aby sa z nej stala skutočnosť. Naším cieľom je začať s vlastným klubom od sezóny 2018/2019 v mestskej súťaži (6. liga). Po dovolenkovom období plánujeme väčšie stretnutie fanúšikov, ktorí chcú tento projekt podporiť a pomôcť nám s jeho realizáciou,“ píšu Košičania.

Priaznivci klubu z metropoly východného Slovenska majú ťažké srdce na prezidenta klubu Blažeja Podoláka, ktorý podľa nich mal možnosť klub odpredať, poďakovali sa však zvyšku vedenia. „S prezidentom sa nám už dlhšie nedarilo stretnúť, preto sme komunikovali hlavne s trojicou Ján Lesniak, Martin Šarišský a Roman Šimko. Týmto trom ľuďom z vedenia klubu sa chceme poďakovať. Počas druholigových sezón nás poctivo informovali o stave klubu, problémoch a možných riešeniach. Ani oni nedostávali výplaty, napriek tomu si svoju prácu robili v rámci možností dobre. V posledných týždňoch života klubu sa však majitelia nerozprávali už ani s nimi,“ prezradili čosi z fungovania klubu.

CELÉ VYJADRENIE ULTRAS a REBELS KOŠICE

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia