spravy.sk spravy.sk

Ohbajca trofeje prilákal dvetisíc ľudí, Saláta: Skvelá kulisa

Bratislavský Slovan si splnil povinnosť. Ako obhajca Slovnaft Cup-u zdolal treťoligové Nové Zámky na ich pôde 2:0. "Belasí" rozhodli o svojom postupe do tretieho kola už v úvodnej polhodine, keď sa strelecky presadili legionári Damnjanović a Mareš.

Šancu v tíme obhajcu trofeje a vicemajstra Fortuna ligy dostalo viacero mladíkov, v zostave sa však objavili aj známe mená ako Rundić, Savičević, De Kamps, Saláta, Hološko či Mareš. V bránke dostal priestor osemnásťročný Frederik Valach, ktorý si pri svojom debute za A-tím Slovana udržal čisté konto.

„Vážim si, že som dostal príležitosť chytať v pohárovom zápase. Verím, že som ju dobre využil. Budem tvrdo pracovať, aby som ju dostal opäť. Čisté konto je určite premiérou podľa predstáv,“ rozhovoril sa pre skslovan.com nádejný mládežnícky reprezentant a na margo zápasu, v ktorom zlikvidoval dve dobré šance domácich, ďalej poznamenal: „Takéto zápasy sú pre brankára náročné. Treba si dávať pozor na akékoľvek detaily, pretože slabší súper môže zahroziť z hocičoho. Určite sa chytalo ťažšie, než keď na vás každých päť minút ide strela. Domáci vysoko napádali, stále posielali centrované lopty, no dokázal som si s nimi poradiť. Zápas nám celkovo vyšiel, veľmi dôležité boli rýchle góly, ktorými sme nalomili súpera."

Osemnásťročný Frederik Valach si pri svojom debute v A-tíme Slovana udržal čisté konto (foto: skslovan.com)


Na stretnutie si podľa oficiálneho zápisu našlo cestu 2068 divákov. O takejto návšteve sa "belasým" môže na Pasienkoch iba snívať. Dôvodom bol ale tiež fakt, že v tomto regióne má najúspešnejší slovenský klub silnú fanúšikovskú základňu. „Som rád, že prišlo toľko ľudí, aj známych. Vytvorili zápasu skvelú futbalovú kulisu. Dali sme pomerne rýchlo dva góly, mohli sme aj viac, ale súper hrozil z rýchlych protiútokov, čo sme museli ustrážiť. V druhom polčase sme domácim toho veľa nedovolili, v závere mali síce menší tlak, ale mali sme to pod kontrolou," pridal svoj názor pre denník MY Nové Zámky kapitán Slovana Kornel Saláta.

„Škoda, že sme favorita nedokázali ešte viac potrápiť, chýbal nám k tomu gól, ktorý sme mohli dať. Súper má vo svojich radoch kvalitných a skúsených hráčov, ktorí dokázali viackrát využiť našu chvíľkovú nepozornosť. Inak si myslím, že sme si hanbu rozhodne nespravili, boli sme Slovanu dôstojným súperom," zhodnotil 35-ročný veterán v službách Nových Zámkov Igor Obert.

Nové Zámky vo výbornej futbalovej kulise favoritovi nepríjemne podkurovali, gól mu však streliť nedokázali (foto: Peter Bódi photography)

„Do Nových Zámkov sme cestovali v pozícii favorita, no nechceli sme nič podceniť. Z minulého roka vieme, že zápasy so súpermi z nižších súťaží môžu byť nepríjemné. Od začiatku sme išli za víťazstvom a postupom. Hneď v úvode nám vyšli dve pekné akcie, pri ktorých hráči predviedli pohyby, ktoré cvičíme na tréningoch. V druhom polčase sme mali dostatok príležitostí na to, aby sme pridali tretí či štvrtý gól. Žiaľ, nepodarilo sa, šance sme nepremenili. Potešilo ma, že hráči po nevydarenom zápase v Senici zareagovali a ukázali pekné kombinačné akcie. Hnevá ma, že sme súpera pustili do niekoľkých šancí a prežili zopár náročných okamihov. Splnili sme povinnosť, postupujme ďalej. Dnes prvýkrát nastúpil Diamantis Chouchoumis a ukázal, prečo sme ho získali. Je to inteligentný a šikovný hráč a splnil to, čo sme od neho požadovali. Chouchoumis aj všetci ďalší hráči však na sebe musia pracovať, aby sme sa zlepšovali. Čakajú nás ťažšie zápasy, v ktorých chceme uspieť," uzavrel pre klubový web po súboji druhého kola Slovnaft Cup-u kormidelník Slovana Ivan Vukomanović.

FKM Nové Zámky – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)
Góly: 12. Damnjanovič, 24. Mareš; Bez kariet; Rozhodovali: Valášek – Vorel, Hancko; Návšteva: 2068 divákov

Nové Zámky: Dovičovič – Letko (71. Fiala), Ešek, Petráš – Obert, Horáček - Lovska (86. Švajda), Matič, Muchaya – Body, Dikácz (52. Baksics)

Slovan: Valach – Kotula, Saláta, Rundič, Chouchoumis (86. Božikov) – Šefčík, de Kamps, Savičevič, Hološko – Damnjanovič (87. Hermann), Mareš (90. Tereščenko)

zdroj: Záznam zápasu (zdroj: ŠK Slovan)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia