spravy.sk spravy.sk

Česká liga i štvrtoligové Záhradné. Kam sa rozpŕchli hráči VSS?

Hráči košického klubu FC VSS sa ocitli v nemilej situácii. Hoci všetko nasvedčovalo tomu, že žlto-modrých čaká zánik, viacerí verili, že sa ešte stane zázrak a zostanú pokope. No nestal sa, a tak si musia hľadať nové pôsobiská. Situáciu im sťažuje fakt, že letnú prípravu absolvovali len individuálne.

Ligové súťaže sa rozbehli a niekoľko hráčov z tých, ktorí sa len pred pár mesiacmi pričinili o zisk majstrovského titulu v druhej lige nemajú angažmán. Iní mali viac šťastia a dnes už naplno zarezávajú vo svojich nových kluboch. Prinášame vám aktuálny zoznam pôsobísk hráčov minulosezónneho kádra FC VSS Košice.

Bez angažmánu

Hoci hráčom VSS sa kvalita uprieť nedá, veď druhú ligu nevyhrali náhodne, viacerí z nich ešte stále nemajú nový angažmán. Zvlášť ťažko sa hľadajú informácie o legionároch, ktorí sú podľa portálu futbalnet.sk stále hráčmi dnes už neexistujúceho klubu.

Otázna je tak budúcnosť štvorice Patrick Ngoula, Stefan Čikić, Nikola Dordević a Bertrand Bebey Enoga. Dvojica Mahamadou Drame a Jean-Pierre Morgan skúša šťastie v Slovane Liberec. Bez klubu je i dvojica brankárov. Zatiaľ, čo skúsený Marián Kello pravdepodobne zavesí rukavice na klinec, Matúš Ružinský si usilovne hľadá nové pôsobisko. Absolvoval skúšku v bratislavskom Interi, na kontrakte sa však nedohodol a aktuálne sa pripravuje v Banskej Bystrici, kde čaká na ponuky.

Partia sa roztrhla. Viacero hráčov z VSS sa však stretlo v konkurenčnej Lokomotíve (foto: jäzva)


Budúcnosť musia tiež riešiť mladíci Dávid Želinský a Jakub Bavoľár, ktorí v uplynulej sezóne už dostali šancu v A-tíme. Núdzu o ponuky nemá duo Michal Jonec a František Vancák. Kľúčoví hráči VSS sa tak trochu prekvapujúco ešte so žiadnym klubom nedohodli. Jonec má podľa našich informácií na stole ponuku z MFK Ružomberok i z FC Lokomotíva Košice. Minuloročný kapitán Košičanov Vancák je taktiež v hľadáčiku Lokomotívy, údajne má však i ďalšie možnosti. Rozhodne sa v najbližších dňoch.

V novom klube

Zatiaľ, čo vyššie menovaní hráči musia riešiť svoju budúcnosť, viacerí z už neexistujúceho VSS našli uplatnenie inde. Počnúc trénerom Jozefom Majorošom, ktorý prijal ponuku z MFK Zemplín Michalovce a stal sa asistentom hlavného kormidelníka fortunaligistu Antona Šoltisa.

Trojica talentovaných Rusov Sergej Ivanov, Nikita Andrejev a Mikhail Ponomarenko sa vrátila do domovského Zenitu Petrohrad. Mladý Srb Nikola Ristovski si to spolu s dlhoročnou oporou zadných radov VSS Mikulášom Tóthom namieril do konkurenčnej Lokomotívy Košice. Stopér Zoltán Žebík kvôli pretrvávajúcim zdravotným problém ukončil kariéru.

Tréner Jozef Majoroš zamieril do Michaloviec. V prvej lige si našiel uplatnenie i chorvátsky stopér Karlo Bilić (foto: jäzva)


Len Karlo Bilić odišiel do prvoligového klubu, dvadsaťtriročný chorvátsky obranca vystužil zadné rady Podbrezovej. Do druhej ligy si to namierili Tomáš Kubík, ktorý posilnil Spišskú Novú Ves, a tiež Jaroslav Kolbas, ktorý sa dohodol so Slavojom Trebišov. Brankár Jakub Kotěra sa vrátil do rodnej krajiny, podpísal zmluvu s FK Ústí nad Labem. Mladý stredopoliar Patrik Grega si zasa vybral 1. MFK Kežmarok. S futbalom nekončí ani 38-ročný veterán a niekdajší slovenský reprezentant Peter Šinglár. Ten bude v kariére pokračovať vo štvrtoligovom ŠK Záhradné, neďaleko rodného Prešova.

Kam poputujú desiatky detí z dorastu, žiackych výberov či z prípraviek ešte nevedno. Podľa doterajších informácií sa rozdelia medzi viacero košických klubov, no najväčší záujem je o pôsobenie v Lokomotíve Košice. Zostáva veriť, že každé jedno dieťa si nájde nový klub. To je momentálne azda najdôležitejšie.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia