spravy.sk spravy.sk

Review 2. kola: Futbalový boom poznačila strata najskalnejších

Témou číslo jeden je v týchto dňoch v našich končinách MFK Ružomberok. Posledný zástupca slovenského klubového futbalu v pohárovej Európe si získava sympatie fanúšikov. V Goodison Parku nešťastne prehral, no stále má veľkú šancu na to, aby šokoval slávny Everton a postúpil do play-off Európskej ligy.

Na Liptove vypukol futbalový boom. Mohlo by sa zdať pri pohľade na záujem o dvojzápas 3. predkola Európskej ligy proti Evertonu. Množstvo priaznivcov neváhalo a vycestovalo do Anglicka, kde neúnavne podporovali svojich miláčikov. Ešte väčší záujem je o domácu odvetu. Keďže kapacita štadióna nepokryje záujem fanúšikov, o držiteľoch lístkov rozhodne žreb. Podľa našich informácií prišlo na klub viac než sedemtisíc žiadostí o vstupenky.

Žiaľ, Fortuna liga odhalila krutú realitu. Hoci sa Ružomberčanom darí, ani to nestačí na to, aby ľudia prišli svoj tím podporiť do hľadiska i na ligový zápas. Proti outsiderovi zo Senice bolo na tribúnach necelých 1400 divákov. Aký to rozdiel, v porovnaní so štvrtkovým duelom proti Evertonu. Kam sa v nedeľu večer podeli fanúšikovia? Či sú nebodaj všetci priaznivcami Evertonu?

Citeľnou je tiež strata najskalnejších. Oficiálny fanklub Concordia 1906 na ligovom zápase chýbal. Príčinou majú byť „rozpory medzi predstaviteľmi "Ružafans" a niektorými členmi klubu, SBS a políciou". Hoci atmosféra pod Čebraťom nikdy nebola porovnateľná napríklad s tou v Dunajskej Strede, no fanúšikovia v domácom sektore chýbajú. Presvedčili sme sa o tom v nedeľu večer. V zápase proti Senici bolo na tribúnach počuť azda každé slovo hráčov z ihriska. Zatiaľ nevedno, kedy sa členovia Concordie vrátia na tribúnu. Vo štvrtok si však zverenci trénera Hrnčára budú musieť pravdepodobne vystačiť bez nich.

zdroj: Oficiálne vyhlásenie Concordie 1906 ohľadom absencie na zápasoch Liptákov (zdroj: Facebook/Concordia 1906 - Ružafans)

"V Liverpoole sme hrali pred viac než 30-tisíc ľuďmi, teraz pred necelými dvoma tisíckami. Je to iné, no je dôležité sa na to v hlave nastaviť a zvládnuť to. Liga je pre nás dôležitá, veď práve vďaka tretiemu miestu z uplynulej sezóny môžeme teraz hrať proti Evertonu," uvedomuje si mladý stopér Dominik Kružliak, ktorý verí, že vo štvrtok bude vypredaný štadión hlasne povzbudzovať jeho tím: "Tešíme sa na vypredaný domáci štadión. Hrá sa nám lepšie, keď nás ľudia povzbudzujú. Pokúsime sa o malý zázrak."

zdroj: Facebook/Concordia 1906 - Ružafans

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia