spravy.sk spravy.sk

VSS Košice nahradí Nové Mesto nad Váhom, 2. liga bude regulárnou súťažou

Štvrtkový definitívny zánik FC VSS Košice neohrozí regulárnosť druhej najvyššej súťaže na Slovensku. Liga, ktorá bude tento rok konečne fungovať na celoslovenskej úrovni, bude mať šestnásť účastníkov, ako bolo ohlasované.

K aktuálnej situácii dnes poskytol Slovenský futbalový zväz (SFZ) stanovisko, ktoré prinášame v plnom rozsahu a bez redakčných úprav.

SFZ akceptoval prihlášku VSS Košice do 2.ligy pre sezónu 2017/18 na základe včas podanej prihlášky klubu do súťaže a splnení všetkých podmienok súvisiacich pre zaradenie do súťaže. Neexistoval žiaden relevantný zákonný dôvod pre neakceptovanie tejto prihlášky hoci neoficiálne indície mohli napovedať, že skutočný stav klubu negarantuje, že VSS Košice budú schopné zabezpečiť účinkovanie klub v druhej najvyššej slovenskej súťaži počas celej sezóny.

SFZ ako zastrešujúci orgán slovenského futbalu nemôže riešiť situáciu iba na základe dohadov alebo neoficiálnych informácií, musí vychádzať z existujúcich skutočností a vyrovnanie dlhov VSS Košice voči hráčom i trénerom nie je v podmienkach zaradenia klubu do súťaže. Aby sa v budúcnosti nezopakovala podobná situácia príslušná komisia SFZ pripravuje licenčný systém aj pre 2.ligu, ktorý by zahŕňal aj dlhy klubov voči hráčom a trénerom a mal by začať platiť už od sezóny 2018/19.

Sezónu 2017/2018 absolvuje 16 účastníkov tak, ako bolo stanovené. Po rokovaní komisie SFZ pre riadenie 2. ligy vo Vyhniach táto navrhla, že VSS Košice nahradí klub AFC Nové Mesto nad Váhom, druhý tím zo skupiny Západ o zotrvanie v súťaži 2. liga v sezóne 2016/17. AFC Nové Mesto nad Váhom sa definitívne stane účastníkom 2. ligy až po schválení výkonným výborom SFZ v zrýchlenom konaní v zmysle čl.19 bod C Rozpisu súťaží SFZ.

Komisia SFZ pre riadenie 2. ligy oslovila aj víťaza zo skupiny Západ o zotrvanie v súťaži 2.liga v sezóne 2016/17 Spartak Trnava B a rovnako aj druhý tím zo skupiny Východ o zotrvanie v súťaži 2.liga v sezóne 2016/17 MŠK Rimavská Sobota, oba zmienené kluby neprejavili záujem o účinkovanie v 2. lige v sezóne 2017/2018, kým AFC Nové Mesto nad Váhom áno. AFC Nové Mesto nad Váhom absolvuje všetky potrebné postupy pre účinkovanie v 2. lige a keď klub výkonný výbor SFZ schváli, 1. kolo proti FK Železiarne Podbrezová B odohrá v náhradnom termíne.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia