spravy.sk spravy.sk

Koniec. VSS nenastúpi do druhej ligy!

Je rozhodnuté. Napriek tomu, že košické VSS sa prihlásilo do druhej ligy a do dnešného dňa držalo všetkých v šachu, podľa našich informácií je koniec. Vedenie klubu už tiež definitívne oznámilo, že nenastúpi do súťaže!

Zástupcovia všetkých druholigových klubov okrem FC VSS sa vo štvrtok 27. júla stretli pred piatkovým štartom 2. ligy vo Vyhniach. Okrem iného sa zhovárali aj o minuloročnom majstrovi, ktorého dlhodobo trápia finančné ťažkosti. Ako nám potvrdili viaceré zdroje priamo zo spomenutého zasadnutia, žlto-modrí do ročníka 2017/2018 nenastúpia.

Ako je známe, prvý zápas nového ročníka malo VSS odohrať už túto sobotu doma proti rezerve Podbrezovej. Za domovský stánok predstavitelia klubu označili štadión MŠK Žilina pod Dubňom. Do dnešného dňa však klub neoznámil, s akými hráčmi a s akým trénerom vstúpi do sezóny, neabsolvoval dokonca ani letnú prípravu. 

Zatiaľ nie je známe, či sa druhá liga bude hrať len s 15 účastníkmi, alebo ju narýchlo doplní niektorý z jej minuloročných účastníkov. V hre je údaje možnosť, že sa do súťaže stihne preradiť Trnava B, Nové Mesto alebo Rimavská Sobota. O situácii vás budeme v priebehu dňa informovať.

Aktualizované o 12.10 h...

Vo štvrtok 27. júla na pravé poludnie vedenie FC VSS Košice na svojom oficiálnom webe potvrdilo ukončenie svojej športovej činnosti: "Vážení fanúšikovia a členovia klubu FC VSS Košice, s poľutovaním vám musíme oznámiť, že aj napriek našim snahám a rokovaniam, ktoré prebiehali až do dnešného dňa, sa nám nepodarilo zabezpečiť financovanie na chod novej sezóny, preto sme museli pristúpiť ku krokom, ktoré sme už uviedli v našom vyhlásení zo dňa 13. júna 2017. Dnes sme oficiálne oznámili príslušným orgánom SFZ, že k dnešnému dňu t.j. 27. júli 2017, ukončujeme svoju športovú činnosť a to vo všetkých kategóriách. Veľmi nás to mrzí, avšak dúfame, že nás pochopíte, že sme inú možnosť nemali. Chceme sa vám, našim verným fanúšikom a členom klubu, poďakovať za doterajšiu spoluprácu, podporu a pochopenie. Vedenie klubu FC VSS Košice, a.s."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia