spravy.sk spravy.sk

VSS deklaruje štart v druhej lige, zväz komunikuje so zástupcami klubu

Piatkovým zápasom medzi Lokomotívou Košice a Zvolenom odštartuje druholigová sezóna 2017/2018. Majstrovský titul bude obhajovať košické VSS, ktoré v minulom ročníku skončilo na prvej priečke, no z rôznych dôvodov nemohlo postúpiť medzi elitu, kam sa napokon posunula druhá Nitra.

Situácia vo VSS je od skončenia ostatnej sezóny viac než hmlistá. Vedenie klubu prv na svojom oficiálnom klubovom webe 13. júna zverejnilo tlačovú správu, v ktorej okrem iného uviedlo: "...Za týchto všetkých okolností a situácie, ktoré sa diali okolo nášho klubu sa nedá realizovať ďalšie pokračovanie klubu, a preto vám oznamujeme, že klub FC VSS Košice, a.s. nepodá prihlášky na ďalšiu sezónu ani na jedno mládežnícke mužstvo, ako aj A-mužstvo seniorov. To znamená, že k 30. júnu 2017 ukončuje svoju športovú činnosť, a keďže je to obchodná spoločnosť, bude pokračovať v zmysle obchodného zákonníka SR."

Nasledovali špekulácie o predaji klubu. V druhom najväčšom meste na Slovensku sa nahlas šepkalo o tom, že majiteľ VSS Blažej Podolák odmietol lukratívnu ponuku. V utorok 11. júla Blažej Podolák pre oficiálny web fcvsskosice.sk povedal: "Je pravdou, že som sa s košickými podnikateľmi stretol, ale reč o kúpe klubu nikdy nebola. Rozhovory s nimi sa niesli len v rovine ich vstupu do klubu ako akcionárov. Do dnešného dňa som od košických podnikateľov nedostal žiadnu ponuku."

Jozef Majoroš mieri na lavičku Michaloviec. Dnes nevieme, kto v sobotu povedie FC VSS v úvodnom zápase sezóny (foto: jäzva)


Odvtedy je ticho. Isté je len to, že viacero hráčov si našlo nové angažmány, výnimkou nie sú ani srdciari typu Mikuláš Tóth, ktorý podpísal zmluvu s konkurenčnou Lokomotívou, či tréner Majoroš, ktorý mieri na lavičku prvoligových Michaloviec. Aj to asi svedčí o tom, že budúcnosť žlto-modrých je v ohrození.

Situáciu ohľadom úspešného košického klubu neustále monitorujeme. Obrátili sme sa aj na Slovenský futbalový zväz (SFZ), ktorý je riadiacim orgánom 2. ligy. Podľa vyjadrení hovorkyne zväzu Moniky Jurigovej aktuálne platí stav, že VSS do súťaže nastúpi. Prvý zápas čaká mužstvo už v sobotu proti rezerve Podbrezovej. Do dnešného dňa ale nik netuší, s akým kádrom a kto povedie FC VSS do novej sezóny. Paradoxom je fakt, že domáci duel sa neodohrá v metropole východu, ale v 250 kilometrov vzdialenej Žiline.

"Predstavitelia klubu nám potvrdili ako dejisko ich úvodného domáceho zápasu Žilinu, no nie s výkopom o 17.00 h. Ten bude zrejme posunutý na 15.00 h. Rozhodnutie padne vo štvrtok 27. júla na zhromaždení klubov 2. ligy," odpovedala na otázku ProFutbal.sk, ako môže hrať VSS zápas na tom istom štadióne s výkopom len dve hodiny pred tým, ako na ňom odohrá svoj duel MŠK Žilina s Tatranom Prešov, tlačová hovorkyňa a riaditeľka PR SFZ Monika Jurigová.

Napriek dlhoročným problémom zažili hráči VSS aj radostné momenty. Dočkajú sa ich aj v budúcnosti? (foto: jäzva)


Zaujímalo nás tiež, ako zväz pristupuje k celej situácii, keďže podľa dostupných informácií VSS aktuálne nemá trénera ani hráčov. "Zväz denne komunikuje so zástupcami klubu. FC VSS Košice deklaruje, že do súťaže nastúpi," prezradila M. Jurigová. Jedným dychom ale dodala, že SFZ je pripravené aj na najhorší scenár: "Áno, riešime aj alternatívu, že FC VSS do súťaže nenastúpi. V tom prípade by sme to riešili v zmysle platných noriem."

Doposiaľ sa uvažovalo nad tým, že náhradníkom za FC VSS sa stanú Lipany. Dva dni pred štartom sezóny je však už táto možnosť pravdepodobne nereálna. A tak v prípade, že FC VSS zmení rozhodnutie a 2. ligu hrať nebude, súťaž sa bude hrať len s 15 účastníkmi. Zostáva veriť, že tento scenár sa nenaplní...

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia