spravy.sk spravy.sk

Zlé správy sa potvrdili: Operácia a polročná absencia

Zlá správa pre slovenskú "dvadsaťjednotku". Krídelník Lukáš Haraslín si zranil koleno a mimo hry bude približne pol roka. Tímu trénera Hapala tak nepomôže v úvode blížiacej sa kvalifikácie o postup na ME do 21 rokov v Taliansku.

Krídelník Lechie Gdaňsk utrpel zranenie kolena v sobotňajšom stretnutí druhého kola poľskej najvyššej súťaže proti Cracovii Krakov (0:1). “Hádzal som si loptu medzi dvoch hráčov. Zablokovali ma a ako som padal, špičkou nohy som zavadil a vtedy sa mi podvrtlo koleno. Prv som nevedel, kde som... Stále ma to bolí rovnako, zateká mi to krvou,” opísal pre futbalsfz.sk rodák z Bratislavy.

Detailnejšie vyšetrenia potvrdili najhoršie obavy. Niekdajší hráč Parmy si od futbalu oddýchne na niekoľko mesiacov. “Mám roztrhnutý krížny väz. Čaká ma ešte ďalšie vyšetrenie, v stredu ma budú operovať. Prvé prognózy hovoria, že budem polroka bez futbalu. Uvidíme, ako dopadne operácia a ako bude pokračovať rehabilitácia,” dodal Haraslín, ktorému sa v drese Lechie začalo v ostatnej dobe mimoriadne dariť, čo neušlo pozornosti skautov. O účastníka majstrovstiev Európy U21 v Poľsku len pred niekoľkými dňami prejavil záujem nováčik francúzskej Ligue 1 Dijon FCO. Ten ponúkal za slovenského mladíka 1,25 milióna eur, vedenie Lechie však ponuku odmietlo.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Poľsko - Ekstraklasa

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia