spravy.sk spravy.sk

Majoroš po úspechu s VSS mieri do Michaloviec

Nová sezóna druhej ligy štartuje už tento piatok, košické VSS má hrať svoj domáci zápas proti rezerve Podbrezovej v sobotu. O žlto-modrom klube však stále nie sú absolútne žiadne informácie.

Podľa najnovších správ je isté len to, že ak by VSS nejakým zázrakom naozaj pokračovalo vo svojej činnosti, na lavičke tímu by sedel iný kouč, než v predošlom ročníku. Jozef Majoroš, ktorý dotiahol Košičanov k zisku majstrovskej trofeje totiž smeruje do Michaloviec, kde bude asistentom Antona Šoltisa. Jeho doterajší asistent Ivan Lapšanský odchádza spolu s Jozefom Vukušičom do lotyšského klubu Spartaks Jurmala.

„Aj keď ešte všetko nie je stopercentné, predsa len môžem potvrdiť možnosť tejto alternatívy. Čepi (Jozef Majoroš, pozn.) má ešte rokovať s prezidentom VSS Košice, ale keďže sa mu zmluva s klubom s neistou budúcnosťou skončila 30. júna, nevidím v tom nejaký zásadný problém. Poznáme sa z čias aktívnej kariéry, viackrát sme proti sebe hrali. Ja v prvoligovom Tatrane Prešov, on v Petržalke, kam som sa neskôr presunul a on smeroval na východ. Neskôr sme sa ešte zišli v košickom béčku. Vo futbalovej filozofii máme k sebe blízko, takže verím, že v tomto zložení by nám to malo klapať," povedal pre denník Korzár na margo plánovanej trénerskej rošády hlavný kouč MFK Zemplín Anton Šoltis.

Budúcnosť VSS je stále vo hviezdach, situáciu neustále monitorujeme. Faktom je, že východniari nemajú hráčov, ani trénera, pričom prvý súťažný zápas ich čaká už o päť dní...

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia