spravy.sk spravy.sk

VSS Košice nastúpia do 2. ligy, domáce zápasy budú hrávať v Žiline pod Dubňom

Na štart druhej najvyššej slovenskej súťaže je všetko pripravené, prvé stretnutia sú na pláne v piatok 28. júla. O deň neskôr by na svoj prvý duel mal vybehnúť aj jej minuloročný víťaz FC VSS Košice, ktorý svoj duel proti B-tímu Podbrezovej má odohrať na štadióne v Žiline.

Posledným krokom pred definitívnym začiatkom súťaže bolo rokovanie asociácie druholigových klubov a vedúceho oddelenia riadenia súťaží SFZ Miroslava Richtárika, ktoré prebehlo začiatkom tohto týždňa. Všetko je momentálne v štádiu, kedy sa druhá najvyššia súťaž môže začať. „Čakali sme na konečné rozhodnutie VSS Košice, kde hodlá hrávať svoje domáce zápasy. Na SFZ nám bola predložená zmluva s MŠK Žilina, podľa nej je v tejto chvíli domovským stánkom VSS Košice štadión pod Dubňom,“ poskytol zaujímavú informáciu Richtárik.

Zmena domovského štadióna je, samozrejme, možná aj v priebehu ročníka, takže VSS, ale aj iný účastník súťaže, môže pri dodržaní regúl vyriešiť otázku domácich zápasov aj iným stánkom. „V tejto chvíli už administratívne nič nebráni tomu, aby sa v poslednú júlovú sobotu druhá najvyššia ligová súťaž na Slovensku ročník 2017/18 začala,“ dodal Richtárik. Informácie priniesol Slovenský futbalový zväz na svojej oficiálnej webstránke.

Košické mužstvo si neprechádza ľahkým obdobím. Necelých desať dní pred prvým majstrovským zápasom v novom ročníku totiž ešte ani nezačalo prípravu a podľa informácií portálu ProFutbal.sk sa situácia s vysokou pravdepodobnosťou nevyrieši ani do konca tohto týždňa. Majiteľa klubu Blažeja Podoláka sme oslovili so žiadosťou o rozhovor pre náš portál, o ďalších podrobnostiach vás budeme informovať.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia