spravy.sk spravy.sk

Historický prestup spečatený: Soumah opúšťa Slovan za poriadnu sumu!

Ofenzívny stredopoliar Seydouba Soumah opäť prepísal štatistiky klubu. V pondelok totiž prišlo k dohode medzi klubmi ŠK Slovan a Partizan Belehrad ohľadom transferu a Soumi sa tak stal najdrahšou posilou v histórii srbského klubu.

Dvadsaťšesťročný technický futbalista podpísal v Belehrade trojročnú zmluvu (do roku 2020), k výprave trénera Miroslava Dukiča by sa mal pripojiť už v stredu. Ide o tretiu posilu v priebehu letného prestupového obdobia a o najdrahšiu v histórii, svojich predchodcov prekonal Soumah až o pol milióna eur.

Slovan za guinejského reprezentanta zinkasuje poriadne slušný balík, malo by ísť až 1 650 000 eur. Pôvodná dohoda predstavovala 1,1 milióna a 20 percent z ďalšieho predaja. Nakoniec percentá do dohody nie sú zahrnuté. Transfer sa naťahoval už od zimy. Informáciu priniesol portál MozzartSport.com.

Soumah vyrastal v guinejskom tíme Fello Star, ako pätnásťročný odišiel do tímu Ajax Kapské Mesto v Južnej Afrike, kde sa priúčal aj seniorskému futbalu. Počas štúdia odišiel na hosťovania do nižších súťaží, následne ho tréner Juraj Vukušič priviedol do Nitry, kde začal dokazovať svoje futbalové kvality. Slovan ho v zimnom prestupovom období počas sezóny 2012/2013 odkúpil za 150 000 eur, teraz ho predal za jedenásťnásobok. Sezónu 2015/2016 hosťoval v katarskom SC Qadsia. V predchádzajúcej sezóne zaznamenal za Slovan 23 gólov a 4 asistencie v 38 zápasoch vo všetkých súťažiach, v lige sa stal najlepším strelcom. 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia