spravy.sk spravy.sk

„Liverpoolčan“ Norbert Hrnčár: Čeliť Evertonu by bola obrovská motivácia

Žreb tretieho predkola Európskej ligy bol pre slovenských zástupcov nemilosrdný. Ak sa im podarí postúpiť cez svojich aktuálnych súperov, hoci dvojzápas ani jeden z nich nemá najlepšie rozohraný, postavia sa v ďalšej fáze proti veľkoklubu svetového rangu.

Najlepšiu východiskovú pozíciu má po domácej remíze 1:1 s izraelským súperom AS Trenčín, ktorý dostal za súpera ruský Zenit Petrohrad. Veľkoklub z rovnakej krajiny dostal aj Slovan Bratislava, ten si však ešte pred Krasnodarom musí poradiť v odvete v Kodani, kde bude doháňať jednogólové manko na Lyngby. Najťažšieho potenciálneho súpera podľa hlasovania čitateľov ProFutbal.sk dostal MFK Ružomberok, ktorý by sa v prípade vyradenia nórskeho klubu Brann Bergen (doma prehrala Ruža 0:1) postavil účastníkovi anglickej Premier League Everton FC.

Tréner Norbert Hrnčár označil Brann za veľmi náročného súpera a vyzdvihol jeho dobrú organizáciu hry, kvalitnú defenzívu a fyzickú silu hráčov. Výsledok ho síce nepotešil, ale do odvety pridal piatkový žreb jemu aj hráčom najväčšiu motiváciu – možnosť zahrať si proti anglickému mužstvu prešpikovanom kvalitnými hráčmi ako Wayne Rooney, Kevin Mirallas, Aaron Lennon či Phil Jagielka. „Pre mňa osobne by ten zápas mal veľmi špecifický náboj,“ povedal pre klubový web Hrnčár. „Som fanúšik konkurenčného, respektíve susedského FC Liverpool. Takže je to aj pre mňa, aj pre mužstvo obrovská motivácia zahrať si v Goodison parku v Liverpoole,“ s úsmevom dodal kormidelník.

Štyridsaťsedemročný rodák z Nitry verí, že aj po prípadnom postupe sa bude môcť spoľahnúť na podporu tribún pod Čebraťom. Ako totiž klubový fanklub píše na sociálnej sieti, prebiehajú rozhovory na úrovni priaznivci – klub – SBS ohľadom zákazu vstupu pre jednu z vedúcich postáv prezývaného Gazda. „Rozhodli sme sa, že zápas (s Bergenom) odfandíme aj za neho, poslednýkrát. Kvôli hráčom, ktorí budú potrebovať podporu, nie piskot z tribún, a preto, že si to daná osoba sama želá.“

Vyjadrenie fanklubu Concordia 1906

Strata dvanásteho hráča v podobe fanúšikov, pre ktorých je symbolicky vyčlenená dvanástka z hráčskych dresov, by bola bezpochyby zlou reklamou pre ružomberský futbal. Aj keď sa pri súperovi veľkosti Evertonu vedenie nemusí obávať, že by štadión aj do tretice nevypredalo, absencia fanklubu by určite oslabila atmosféru, ktorú si pochvaľoval aj tréner mužstva. „Už pred zápasom som vravel, že máme behom sedem dní dvakrát vypredaný štadión. Zároveň chcem pochváliť a poďakovať hlavne ľuďom, ktorí prišli povzbudiť, špeciálne fanklubu Concordia 1906, že celý zápas stáli za mužstvom a povzbudzovali aj napriek nepriaznivému vývoju, za čo je celá kabína vďačná,“ uzavrel Hrnčár.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia