spravy.sk spravy.sk

Teplický Il Fenômeno po triumfe Slovana 9:1 vyrieši kasu na splátky

Na papieri to bola formalita, na trávniku profesionálny a poctivý výkon. Slovenský vicemajster sa v odvete neuspokojil s trojgólovým náskokom z pôdy arménskeho Pjuniku, hrou a debaklom 5:0 potešil vyše poldruhatisícovú návštevu na Pasienkoch. Slovan poslal celkovým triumfom 9:1 odkaz do Dánska, ktorého európsky zástupca Lyngby zavíta do Bratislavy už o týždeň.

Hetrikový návod na videu

Belasí mali po minulotýždňovej výhre 4:1 v Jerevane „nahraté“. Odvetu mohli pojať profesorsky, no slnečný štvrtkový podvečer prijali ako solídnu prípravu na reálny štart sezóny. „Napriek náskoku z prvého zápasu nám tréner prízvukoval, aby sme na nich vlietli a rozhodli už v prvom polčase. Podali sme dva dobré výkony, vyhrali 9:1 a rád by som veril, že sme tým pozvali na druhé predkolo viac divákov. Slovan si zaslúži početnejšiu kulisu,“ reagoval útočník Filip Hološko na 1 602 prítomných fanúšikov, ktorí v závere duelu vytlieskali úradujúceho víťaza Slovenského pohára. Autor dvoch gólov spred týždňa vyšiel v druhom zápase strelecky naprázdno, no mrzieť ho to nemuselo. Na hrote totiž vyčíňala iná letná akvizícia - exružomberčan Jakub Mareš.

zdroj: Stretnutie odvety prvého predkola Európskej ligy Slovan Bratislava - FC Pjunik 5:0. (yt-kanál ŠK Slovan Bratislava)

Teplický rodák zaznamenal dva dôležité prvopolčasové góly, v priebehu necelej hodiny skompletizoval hetrik. „Napriek trom gólom to nebol môj najlepší zápas v kariére. Pri všetkej úcte k súperovi, Pjunik nemal tú kvalitu, ktorej zvyčajne čelím. Vďaka za hetrik patrí aj asistentovi trénera Radenkovičovi, ktorý mi pred zápasom ukazoval na videu, ako sa pohybujú najlepší útočníci a ako by som sa mal i ja,“ prezradil Mareš, ktorého miestny hlásateľ po strelených góloch vykričal aj s prezývkou Il Fenômeno: „Volali ma tak odmala podľa brazílskeho útočníka Ronalda, ktorý sa mi páčil. Aspoň som sa zasmial, keď som to počul.“ Útočné posily sa belasým začínajú vyplácať, ofenzívny kvartet Čavrič, Soumah, Hološko a Mareš vzbudzuje rešpekt. Peňaženka hrotového hráča tejto schémy Mareša zažíva v úvode ročníka prievan: „Keď na trávnik vbiehal Robo Vittek, hneď mi do tváre vpálil, že sa už teší na príspevok do kasy za hetrik. Dúfam, že budú zhovievaví, už som platil za prvý štart i strelený gól. Keď tak to vezmem na splátky.“ Bývalý český mládežnícky reprezentant rozdával po zápase úsmevy, počas neho i pozdravy smerom na tribúnu: „Mal som tu celú rodinu. Som rád, že som sa im mohol odvďačiť tromi gólmi i bodmi.“

Jakub Mareš ukazuje počet strelených gólov. (skslovan.com)


Slovensko-arménska satisfakcia pre Hološka

Slovanisti sa futbalom bavili, ponúkli niekoľko sympatických akcií a kombinácií. Ofenzívne variácie si mohli vyskúšať i obrancovia, pravý bek a kapitán Boris Sekulič v 66. minúte uzavrel skóre: „Minulý rok som dal jediný gól, a to v pohári v nejakej dedine pri Žiline. Teraz mi to konečne padlo v dôležitejšom zápase, z čoho som šťastný.“ Srbský zadák mal po boku dvojicu krajanov Čavriča s Rundičom, ktorých na pokyn trénera z rovnakej krajiny Vukomanoviča doplnil ešte Damnjanovič. Balkánsku noc na Pasienkoch dotvárala rozhodcovská štvorica zo Srbska na čele s Bojanom Nikoličom. „Nepoznal som ich. Myslím, že na európskej scéne sú noví, aj preto im dali zrejme pískať prvé predkolo. Pred duelom sme sa bavili o tom, čo môžeme robiť a čo nie, po zápase nám v rodnom jazyku zablahoželali k víťazstvu," prezradil Sekulič.

Kapitán Boris Sekulič uzatvára na 5:0. (tasr)

Majster austrálskej A-League z minulej sezóny Filip Hološko si po stretnutí spomenul na dosiaľ jediné dva zápasy slovenskej a arménskej reprezentácie. Pri domácom kvalifikačnom výprasku 0:4 odohral na jeseň 2011 celých 90 minút. „Pjunik je niekde inde, než bola vtedy arménska reprezentácia. Mohli ste vidieť, že keď sme súpera len trochu aktívnejšie napádali, odkopával loptu na našich obrancov. Vtedy sme v dvoch zápasoch prehrali dovedna 1:7, takže áno, vnímam to ako malé zadosťučinenie,“ pousmial sa 65-násobný slovenský reprezentant. Hološko následne upriamil pozornosť na dánske Lyngby, ktoré v prvom predkole Európskej ligy zdolalo waleský Bangor City celkovo 4:0, a už o týždeň v rámci druhého pricestuje na Pasienky: „Lyngby bude omnoho náročnejší súper. Dánsky futbal je na inej úrovni, štýlom podobný anglickému. Čaká nás fyzicky veľmi dobre pripravené mužstvo, ktoré zápasy oddrie a odjazdí po zadku. Verím však, že máme dostatok kvality na dosiahnutie postupu.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia