spravy.sk spravy.sk

Trenčín znovu ustál nástup Kutaisi, Ševela: Nebolo to jednoduché

Podobne ako v domácom zápase, i v odvete prvého predkola Európskej ligy hráči Torpeda Kutaisi v úvode duelu nebezpečne podkurovali trenčianskemu AS. No zatiaľ, čo pod Čákovým hradom sa im podarilo otvoriť skóre, doma toľko šťastia nemali. V konečnom súčte vyhral slovenský zástupca 8:1 a zaslúžene postupuje do ďalšej fázy. V tej si zmeria sily z izraelským Bnei Jehuda Tel Aviv.

Zverenci trénera Ševelu si takticky počkali na úvodný tlak gruzínskeho celku. Hoci chvíľami sa javil až ako enormný, oproti prvému meraniu síl tentoraz Trenčania súpera do žiadnej vážnejšej šance nepustili. Všetky nádeje Kutaisi spálil v 21. minúte po rýchlom protiútoku nigérijský útočník Hillary Gong.

"Čakali sme, že domáce mužstvo na nás vybehne, že bude v úvode dominantné. To sa aj potvrdilo. Dobre, že sme to na začiatku ustáli. Torpedo malo nejaké náznaky šancí, no nebolo to nič vyložené. Bol tam akurát vysoký počet rohových kopov, z ktorých hrozilo nebezpečenstvo. My sme si počkali na svoju chvíľu, ktorá prišla. Podarilo sa nám otvoriť skóre z prvej strely na bránku," rozhovoril sa kormidelník štvrtého celku uplynulej sezóny Fortuna ligy Martin Ševela a na margo druhého dejstva, v ktorom pridali po góle Beridze a Gong, dodal: "Aj po zmene strán sme šli za gólmi, chceli sme byť stále aktívni aj smerom dopredu. Teší ma, že sme navýšili skóre o ďalšie dva zásahy. Podľa konečného výsledku to vyzerá jednoducho, no rozhodne to nebolo jednoduché."

V konečnom súčte Trenčín zdolal Kutaisi vysoko 8:1 (foto: TASR)

V základnej zostave Trenčína sa objavili len traja Slováci, všetci v defenzíve. V bránke dostal opäť prednosť Adrián Chovan pred Igorom Šemrincom, na stopérskom poste operoval kapitán Peter Kleščík a na ľavom kraji obrany Lukáš Skovajsa. Aj oni sa veľkou mierou pričinili o čisté konto. "S defenzívou môžem vyjadriť spokojnosť, neinkasovali sme. Obranná štvorica na čele s brankárom hrala na solídnej úrovni. Naopak, mám výhrady voči niektorým ofenzívnym hráčom, ale to je už naša starosť. Musíme sa s tým vysporiadať," prezradil Ševela.

Na záver poprial trenčiansky lodivod gruzínskemu súperovi veľa šťastia v sezóne 2017/2018: "Ďakujeme domácemu klubu za korektné prijatie a korektný zápas. Majú naozaj dobré mužstvo, želám im čo najlepšie umiestnenie v domácej súťaži."

zdroj: youtube.com/ASTV

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia