spravy.sk spravy.sk

Zreľák po dohode s Norimbergom: Splnil sa mi sen

Len päť štartov a dva góly zaknihoval v drese Jablonca útočník Adam Zreľák. ktorý opúšťa český klub a mieri do druholigového nemeckého 1. FC Norimberg.

Kapitán slovenskej reprezentácie do 21 rokov na nedávno skončenom Euro U21 2017 v Poľsku sa vinou zranení v Jablonci nepresadil. Predstavitelia Norimbergu napriek tomu veria v jeho potenciál, a tak ponúkli slovenskému útočníkovi dlhodobý štvorročný kontrakt.

"Norimberg má s českými a slovenskými hráčmi veľa dobrých skúseností. Adam verí, že sa mu podarí po zranení obnoviť svoju rozbehnutú kariéru," povedal pre isport.blesk.cz hráčov agent Pavel Paska

Adam Zreľák (foto: TASR)

Zreľák je už štvrtým hráčom, ktorý toto leto opustil Jablonec. Pred ním z klubu odišli Martin Pospíšil, Petr Jiráček a Vít Beneš. Jablonec za neho zinkasuje milión eur.

"V prvom rade by som chcel poďakovať Jabloncu, celému klubu a všetkým ľuďom okolo, že som tu mohol byť. Aj keď som v Jablonci nebol veľmi dlho a trápili ma zranenie, tak by som chcel klubu poďakovať, pretože mi veľmi pomohol. Robil všetko pre to, aby som bol zdravý. Určite som chcel v Jablonci dokázať viac, ale nakoniec som dostal ponuku na prestup do Norimbergu. Poďakovanie si zaslúžia i chlapci v kabíne. Prestup je pre mňa krok vpred, teším sa na pôsobenie v Nemecku. Dá sa povedať, že sa mi tým splní sen," povedal pre klubový web Jablonca 23-ročný útočník.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia