spravy.sk spravy.sk

PRED EL: Chovan zažil vyčíňanie tribún aj na Eure, Kutaisi čaká hádzanárov z Trenčína

Azda najjednoduchšiu úlohu spomedzi slovenských zástupcov v pohárovej Európe bude mať v odvete AS Trenčín, ktorý po víťazstve 5:1 spravil z odvety na ihrisku Torpeda Kutaisi prakticky formalitu. Jediné stretnutie tímu spod Tatier vonku je na programe vo štvrtok 6. júla o 19.00 hod. nášho času, v Gruzínsku bude o dve hodiny viac.

„Podrobne sme si súpera analyzovali, je to hrateľný súper, ale ak chceme pomýšľať na úspech, musíme od začiatku pracovať na sto percent,“ povedal ešte pred dvojzápasom tréner Martin Ševela. Po prvom zápase, kde sa Trenčín polhodinu triasol o výsledok, no napokon zvíťazil s prehľadom 5:1, rétoriku nemení: „Nechcem to dostať do takej roviny, že je vymaľované. Pokiaľ príde k miernemu podceneniu súpera, tak sa vám to vypomstí. Potrebujeme byť ostražití smerom dozadu v defenzíve, ale nepôjdeme so žiadnou vyčkávacou taktikou. Chceme vsietiť čo najviac gólov, víťazstiev nie je nikdy dosť,“ cituje TASR šéfa lavičky.

Kormidelník AS bol z prístupu svojho tímu v úvodnej polhodine domáceho zápasu rozčarovaný, nevylúčil ani zmeny v zostave. Prvý zápas proti víťazovi gruzínskeho pohára odchytal mladík Adrián Chovan, na lavičke mu kryl chrbát skúsený Igor Šemrinec. Dopredu sa núka zase alternatíva v podobe bosnianskeho strelca Hamzu Čatakoviča, ktorého po zápase vychválil ako striedajúceho hráča aj Ševela. „Postupne sa snažím dostať do formy. Podobné momenty, ako bol záver zápasu proti Kutaisi, mi k tomu pomáhajú. Za tých pätnásť minút, čo som bol na ihrisku, som sa snažil dať trénerom najavo, že so mnou môžu počítať aj v odvete. Triumf o štyri góly nám dáva priaznivé vyhliadky pred odvetou, v Gruzínsku ale nesmieme nič podceniť,“ povedal pre klubový web Čatakovič.

Pekná trefa Čatakoviča z domáceho stretnutia

Pred štyrmi rokmi sa podarilo rovnakého súpera vyradiť Žiline, Kutaisi odvtedy na európskej scéne nenastúpili. V kádri šošonov vtedy do oboch stretnutí nastúpil Jakub Paur, ktorý si dobre spomína najmä na zápas vonku. „Súper bol už vtedy veľmi húževnatý, od prvého momentu na nás vyletel a prvých tridsať minút sme nevyšli z vlastnej polky. Majú silné mužstvo, skúsené. Keď sa s týmto vyrovnáme, zápas zvládneme. Atmosféra tam bola búrlivá, diváci sú pobláznení, niekedy až príliš. Po našom strelenom góle na nás hádzali kovové tyče,“ upozorňoval Paur, na ktorého nadviazala hviezda našej reprezentácie do 21 rokov. „Málokto vie, že aj na Eure to bolo často divoké. V dueli proti Švédsku pristála tesne vedľa mňa fľaša koly. Sme pripravení, že to bude na štadióne horúce,“ nechal sa počuť Chovan po prvom zápase.

Tréner Ševela sa o zápase na ihrisku súpera bavil s trénerom Branislavom Mrázom, ktorý kedysi trénoval Dinamo Tbilisi spolu s Jurajom Jarábkom, dnes pôsobia obaja v Zlatých Moravciach, ale aj so svojim zverencom Giorgim Beridzem, rodákom z Gruzínska. Dbať budú okrem ďalších vecí aj na stravu, ktorá nemusí v týchto exotickejších krajinách každému sadnúť. V minulosti sa na tom popálili aj Žilinčania.

Paradoxná situácia: Kutaisi vložilo do predzápasovej grafiky logo hádzanárskeho tímu Trenčína

Slovenský majster spred minulých dvoch sezón sa bude musieť vysporiadať najmä so stredovou formáciou, z ktorej na poslednú chvíľu vypadol Jakub Paur. „Žiaľ, mal zvýšenú teplotu, preto s nami ani do Gruzínska necestoval. Musíme však hrať od úvodného hvizdu na víťazstvo, dôležitá je najmä efektivita v európskych zápasoch. Nečaká nás nič ľahké, súper bude chcieť niečo s dvojzápasom urobiť. Z prvého zápasu na mňa spravil napriek piatim inkasovaným gól dobrý dojem brankár a aj hráči v krídelných priestoroch, najmä ľavý obranca. Hrotový útočník boli taktiež nebezpečný,“ povedal na tlačovej konferencii v Gruzínsku Ševela.

Stretnutie povedie chorvátska rozhodcovská trojica Zebec - Križarič, Krmar. Postupujúci sa v druhom prekole stretne s izraelským víťazom štátneho pohára Bnei Yehuda Tel Aviv, ktorý v ligovej tabuľke skončil až na jedenástom mieste.

Predpokladaná zostava Trenčína na zápas proti Torpedu Kutaisi:
Chovan - Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - Kvocera, Zubairu, Ubbink - Gong, Mance, Beridze

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia